Google Al mevcuttan daha iyisi olacak yapay zekayı kuruyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Google Al mevcuttan daha iyisi olacak yapay zekayı kuruyor
Google Al mevcuttan daha iyisi olacak yapay zekayı kuruyor

Google Al yapay zeka programında şuana kadar insanlar tarafından yapılan yapay zekadan daha güçlüsünü oluşturuyor.

AI araştırmasına odaklanan arama motoru devinin bir kolu olan Google Brain‘deki araştırmacılar, bu yılın başlarında hem AutoML hem de diğer makine öğrenme programları oluşturma yeteneğine sahip bir AI kurdu. Artık, AutoML, insanlar tarafından tasarlanan eşdeğerlerinden daha iyi performans gösteren bir AI sistemi üretti. AutoML tarafından oluşturulan sistem, gerçek zamanlı bir videoda, insanlar, araba, ışıklar, çanta gibi nesneleri tanımakla görevlendirildi.

Google Al tarafından hazırlanan NASNet, şuana kadar yapay zekaya sahip en iyi sistem

Araştırmacılar, NASNet adını vermiş olduğu yapay zekaya sahip sistemde bazı testler yaptı. Testler sonucunda nesneleri %82,7 doğrulukla tespit edebildiğini gösteriyor. İnsanlar tarafından oluşturulan benzeri programlardan %1.2 daha iyi. NASNet olarak bilinen çocuk yapay zeka, bir videoda nesneleri gerçek zamanlı olarak tanımakla görevlendirildi. AutoML daha sonra NASNet‘in görevinde ne kadar başarılı olduğunu değerlendirir. Daha sonrasında NASNet‘in üstün bir sürümünü oluşturmak için verileri kullanarak algoritmalarını geliştirir.

NASNet’in performansı nasıl?

NASNet, ImageNet‘in doğrulama kümesindeki görüntüleri tahmin etmede %82.7 doğru tahmin ediyor. Daha önce yayınlanan sonuçlara göre, bu, diğer sistemlerden% 1.2 daha yüksek. Aynı zamanda, insan yapımı cihazlardan %4 daha verimli olduğu ve ortalama Ortalama Hassaslığın (mAP) %43.1 olduğu belirtildi. Ayrıca NASNet‘in daha az talep eden bir versiyonu, mobil platformlardan %3.1 daha iyi performans sergiliyor.

Google NASNet yapay zeka sonuçları

 


Google Al mevcuttan daha iyisi olacak yapay zekayı kuruyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Apple Watch verileri bir cinayet davasının çözülmesini sağladı Türk bilişimci responsive tüm sitelerin telif haklarını aldı Dünyanın en pahalı askeri araçları listesi! İşte o liste! En iyi klavyeler 2018 İnstagram Arşivleme Özelliğini Test Ediyor Türkiye’nin en büyük şirketleri listesi yayınladı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır