Proterra otobüsü tek şarj ile 1.600 kilometre giderek rekor kırdı

Ana Sayfa » Teknoloji » Proterra otobüsü tek şarj ile 1.600 kilometre giderek rekor kırdı
Proterra otobüsü tek şarj ile 1.600 kilometre giderek rekor kırdı

ABD merkezli Proterra adlı marka tarafından geliştirilen bir elektrikli otobüs, tek bir şarjla ile mesafe açısından dünya rekoru kırdı.

Proterra‘nın 40 metrelik Catalyst E2 max, 1,110,2 mil (1,173 km) yolculuk etmek için 660 kWh enerji depolama kapasitesini kullandı. Kırılan bu rekor, test sürüşü olarak New Carlisle, Indiana’daki Navistar Proving Grounds’da gerçekleşti.

Proterra’nın başlıca ticari ismi olan Matt Horton için baş ticari yetkilisi “Ağır hizmet tipi elektrikli otobüsümüzün, dünya çapındaki 1,013,76 km’lik rekor kırmak için, Catalyst E2 max’in 46 kat daha hafif EV kullanan hafif bir yolcu tarafından ayarlandı, önemli bir başarıdır.” dedi.

Teknolojideki gelişmeler, lityum iyon pillerin daha verimli, daha uzun ömürlü ve daha ucuz hale geldiğini gösteriyor. Proterra CEO’su Ryan Popple “Mili başına en iyi maliyet tasarrufuyla hareket ederek, ağır elektrikli otobüslerin işletme durumunun diğer tüm uygulamalara göre daha üstün olduğunu ve geçiş pazarının tamamen akülü elektrikle çalışan araçlara geçişte ilk olacağını düşünüyoruz” dedi.

Proterra otobüsünden sonra Tesla otobüs çıkarmayabilir

İlgili Elon Musk‘u yeni bir Tesla pikap aracına ima etti Tesla, Solar Çatı için ‘iletken macun’ için patent aldı. Bu Cummins konsepti Tesla‘yı ilk elektrikli kamyona sızdı. Fakat bunlara rağmen Tasla için elektrikli bir otobüs düşünemeyiz. Zaten Elon Musk‘un ipuçları Tesla, sonunda bir otobüs kurmaya bilir.


Proterra otobüsü tek şarj ile 1.600 kilometre giderek rekor kırdı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

WhatsApp Yeni Güncellemeyle YouTube Videoları Sohbette Doğrudan Oynatılacak Yeni iPhone kalem desteğiyle 2019’da gelebilir ÖSYM LYS Sınav Sonuçlarına Nereden Bakabiliriz ? ÖSYM’den Son Dakika Açıklaması! Dev Şirketler Ortaklığa Gitti! Boğaziçi Bilişim Ödülleri ’17 sahiplerini bulacak Instagram hikaye indirme yöntemleri (Android,iOS)

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır