Sony Ailesi İçin Nougat Güncellemesi Geçici Olarak Geri Çekildi

Ana Sayfa » Android » Sony Ailesi İçin Nougat Güncellemesi Geçici Olarak Geri Çekildi
Sony Ailesi İçin Nougat Güncellemesi Geçici Olarak Geri Çekildi

Sony ailesi için yavaş yavaş gelmeye başlamıştı, fakat ortaya bazı sorunlar çıktı.

Sony Xperia Z5 serisi cihazlar için Android Nougat güncellemesini geçici olarak çekti. Nougat güncellemesi Xperia Z5 ailesi için Xperia Z5 ve Z5 Premium da dahil olmak üzere geçen hafta açıkladı. Ancak, piyasaya sunulmasından sonraki birkaç gün içinde, şirketin güncellemeyi durdurduğu raporları çıktı. Sadece Z5 değil, güncelleme Z3 ve Z4 + tabletlerinin tüm varyantları için çekildi. Xperiablog‘a yaptığı açıklamada, şirket “Bazı Kullanıcıların Android 7.0 Nougat‘a geçtikten sonra ses oynatma, SD kart şifreli veri okuma performansı ve bazı işletim sisteminin karşılayamadığı sonradan edindiğiniz uygulamalarda tutarsızlıklar karşılaştık ve mümkün olan en kısa sürede bunu düzeltmeye çalışıcağız.”. Ayrıca şirket köklü sebebin belirlendiği ve piyasaya sorunu çözüp tekrar çıkarılmaya devam edileceğini söyledi.


Android Nougat güncellemesinin temel unsurları, ekranda iki uygulamayı aynı anda çalıştırmaya, Google ve Xperia tarafından desteklenen daha uzun pil ömrüne ve video ses paylaşma becerisine sahip gelişmiş mesajlaşmaya izin veren çoklu pencerenin de olması. Sony Ailesi İçin Nougat Güncellemesi Geçici Olarak Geri Çekildi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Kaanep22 Ocak 2017

bu tür sorunları erkenden keşfetmeleri çok iyi olmuş kullanıcılarını mahdur etmeyen sony bence Android 7.1.1 Nougat güncellemesi ile piyasaya tekrar update getirecektir 🙂 umarımki bu sefer ne sesle ilgili sorun nede başka bir sorun ortaya çıkar, performansından ödün vermeyen sony nin bizi şaşırtmayacağına inanıyorum..

Yusuf Genç24 Ocak 2017

Genelde Sony ilk Android güncellemelerini gönderen markalardandır. Bu sorunu da yakında çözüp kullanıcılarını yüz üstü bırakmayacaktır. Android 7 bir çok özellikle gelecektir. Tüm Sony kullanıcıları için önemli bir şey bu gelişme.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Türkiye Takımı, CS:GO Dünya Şampiyonası’nda Yarı Finalde! Amazon yapay zeka için yatırım yapacak Facebook Canlı Videolar İçin 3000 Kişiyi İşe Alacak Sony, 6 İnç Çerçevesiz Akıllı Telefonu Duyurabilir Cingöz Recai Filminden İlk Teaser Yayınlandı ! Kaspersky Lab ABD’deki bir ofisini kapatıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır