Eski Telefonunuzu Güvenlik Kamerası Olarak Kullanma

Ana Sayfa » Mobil » Eski Telefonunuzu Güvenlik Kamerası Olarak Kullanma
Eski Telefonunuzu Güvenlik Kamerası Olarak Kullanma

Merhaba Webtakibi okurları ve değerli takipçileri. Bugün sizlerin işinize yarayacak aklınıza belki bir çocuğunuzun gelmeyecek .Telefonumu güvenlik kamerası olarak kullanma sorusuna yanıt arayacağız. Tabii ki bir çok alternatifimiz olduğundan birden fazla uygulamayı sizlerin seçimine sunacağız. Ne kadar anlatsak da eski telefonumuzdan veya elimizdeki telefondan bu uygulamalarla güvenlik kamerası oluştursak da bir çoğumuz eğlence veya merakını giderme amacından eminim. Sizler için akıldaki soruları kaldırmak için iyice detaya girdik ve lafı dahada uzatma gereği duymadığımdan konumuza geçelim.

Telefonunuzu Güvenlik Kamerası Olarak Kullanma

 

SALIENTEYE

Listemizin en başında SALİENTEYE sırasını hak ediyor diyebilirim. En büyük nedeni ise bir PowerBank sayesinde size uzun bir süre uzaktan otomatik destek sağlayacak. Pro sürümüne sahip olarak özelliklerini geliştirebilir ve bu sayede düşük bir bütçeyle güvenlik sağlayabilirsiniz.Video kalitesi düşük olsa da işinizi görecek kadar size yardım edecektir. İsterseniz uzaktan kumanda indirip uzaktan erişim sağlayarak işlevlerini değiştirebilirsiniz. Google Play ve Apple Store‘da ücretsiz olarak bulabileceğiniz uygulama kurulumu da indirilmesi kadar basit diyebilirim.

 

salienteye

1-) İlk önce SLİENTEYE adlı uygulamayı Google Play veya AppStore‘den indiriyoruz.

2-) Uygulamaya girerek sol üst tarafta bulunan üç çizgili özelleştirme ve kontrol ikonuna tıklıyoruz.

3-) Ayarlar bölümüne giriyoruz.

4-) Ayarlar bölümünün biraz altında bulunan e-posta ayarları bölümüne kişisel e-posta adresimizi giriyoruz. Bu sayede çekilen kamera görüntüleri yazılan e-posta adresine gidecektir.

5-) Ayarlar bölümünün e-posta ayarının hemen altında bulunan SMS ayarına girerek bildirimlerin gideceği telefon numarasını yazıyoruz bu sayede herhangi bir sorun olduğunda veya göz algılandığında otomatik olarak mesajı iletecektir.

 

salientye1

6-) Her şeyi ayarladıktan sonra en başa gelip en ortada bulunan yuvarlak butona tıklıyoruz. Tıkladığınızda  kamera 20 saniye hareketsiz kalması gerek bu yüzden bir yere sabitleyerek butona tıklıyoruz ve 20 saniye gibi bir süreden sonra kayda başlayacaktır. İsterseniz özelleştirilmiş ayar yapıp otomatik olarak belirli bir zaman sürecinde e-mailinize kayıtları gönderebilir. İsterseniz de geri tuşuna basıp etkisizleştirin. Uzun bir ara olmayacaksanız gerekli ayarları yapıp telefonu şarjda tutabilirsiniz. Ayrıca e-mailinize mail gitmesi için telefonun interneti veya bağlı olan Wi-fi açık kalması şart ve önemli bir durumda SMS gitmesi için telefona takılı olan hatta SMS hakkı bulunması lazım. Bu şartları sağlayamazsanız yaptığınız güvenlik kamerası hiçbir işlev görmeyecek demektir.

 

DroidCam

Listemizin ikinci sırasında yer alırsa da işinizi görebilecek harika bir bir uygulamadır. Bu programı bir çok insan farklı tür işlerde kullanmakta ve eğer sizde mantığınızı kullanırsanız kendinizi bu programla farklı tür işlerde işinizi görecek bir düzeyde programdır. Örnek verirsek yan odalardan birisinde bebek var ona bakmak zorundasınız ama rahat durduğu sürece bir şey olmayacak. Bu programı açarak herhangi bir odadan telefon,tablet, bilgisayar ile erişim sağlayarak uzaktan bebeği izleyebilirsiniz. Tabi dediğim gibi bir sürü kullanım alanlarına sahip ve bir önceki programdan daha kaliteli video görüntüsüne sahip.

 

 

droidcam

1-) DroidCam uygulamasını açıyoruz.

2-) Başka telefondan, tabletten veya bilgisayardan aynı Wi-Fi üzerinde olmak üzere verilen adresi tarayıcıya giriniz.

3-) Artık her şey tamam rahatça izleyebilirsiniz.

 

droidcam1

Ayrıca FPS‘yi yükseltebilir, videodan görüntü alabilir, otomatik focus yapabilir, LED‘i açabilir veya ZOOM yapabilirsiniz. Uygulamanın sürekli çalışması için uygulamanın tamamen açık olması şarttır ve ekran kapandığında uygulamadan çıkılmadığı sürece herhangi bir sorun oluşmaz. Dilerseniz de uygulamanın bir profesyonelleşmiş sürümü olan DroidCamX ‘i indirerek işlerinizi bir kademe daha profesyonelleştire bilirsiniz. Uygulamayı Google Play ve Apple Store‘da bulabilirsiniz.

 

alfred

 

 

Listemizin en son sırasında olsa da üçü de sizlere sunulmuş bir seçenek olduğundan en iyisi diye sıralama yapamayız. Alfred kurulumu karmaşık gözükse de SALIENTEYE den bile basit bir kurulumu var. Bir çok özelliği olmakla beraber video kalitesinden dolayı bir puan bizden kaybediyor.

alfred

 

1-) Uygulamamızı açıyoruz ve kılavuzları geçerek Başla‘ya tıklıyoruz.

2-) Gmail iletişimi için bir hesap seçiyoruz.

3-) beta.my-alfred.com adresine giriyoruz.

4-) Mobil telefonumuzda veya cihazımızda seçtiğimiz maili bu sitede açıyoruz ve izinleri kabul ediyoruz.

5-) chrome://flag adresine giderek CTRL+F tuşlarına basıyoruz ve H.264‘ü arattırarak karşımıza ilk çıkan özelliğe izin veriyoruz ve tarayıcımızı tekrardan başlatmamızı istiyor ve tekrar başlata tıklıyoruz.

6-) beta.my-alfred.com adresine tekrardan girerek dilediğimiz gibi kullanıyoruz.

alfred1

 

Web sitesinde ayrıca görüntü alma, döndürme, flash açma, ön kamera arka kamera açma, gece modu, tam ekran, zoom özellikleri ile bizlere rahatlık sunuyor.

 

 

Sizce hangisi daha kaliteli hizmet sunuyor?

 


Eski Telefonunuzu Güvenlik Kamerası Olarak Kullanma - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Volkswagen, 2019’a kadar 2.800 şarj istasyonu kuracak İngiltere, ülkedeki Kaspersky kullanıcılarını uyardı Yeni Motorola Telefonları Gelecek Ay Açıklanacak Star Wars: The Last Jedi, dünya çapında 1 milyar Dolar kazandı Instagram profilime kim baktı 2019 – Nasıl öğrenirim? Dizüstü bilgisayar nasıl temizlenir?

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır