Tesla Model 3’ün Anahtarı Olmayacak !

Ana Sayfa » Otomobil » Tesla Model 3’ün Anahtarı Olmayacak !
Tesla Model 3’ün Anahtarı Olmayacak !

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla‘nın uzun süredir beklenen versiyonu Model 3’ün ilk siparişleri teslim edildi. Şirketin kurucusu ve CEO’su Elon Musk’ın geçtiğimiz haftalarda tanıttığı araçların teslimatı için büyük bir tören düzenledi. Kaliforniya‘da 30 araç teslim edilirken 1500 aracın daha yıl içinde teslim edilmesi hedefleniyor. Model 3, elektrikli araçların arasında çok önemli bir yere geldi. Önceki model Tesla’lara göre hem fiyat düşerken, hem de menzil ve hızda aşama kaydetti.

Arabada Anahtara İhtiyaç Duyulmayacak

Fiyatı ABD’de 35.000 dolardan başlıyor. Ayrıca yeni model ile gelen bir özellikte araçta anahtara ihtiyaç duyulmayacağı oldu. Telefondan Bluetooth teknolojisi sayesinde kontrol edilebiliyor.Elektrikli otomobil şirketi Tesla, otomotiv mirasından ayrılmaya istekli olduğunu gösterdi ve sahiplerinin arabalarına erişmek ve arabaya binmek için telefonlarına bağlı Model 3 ile daha da uzaklaştı. Araba, Düşük Enerji anlamına gelen Bluetooth LE standardını kullanıyor ve çoğu ana akıllı telefon tarafından destekleniyor.  Günümüzde pek çok araba anahtarsız giriş ve açma olanağı sunuyor, ancak şoförün bir aygıta sahip olmasını ve benzersiz bir radyo sinyali ileten bir cep büyüklüğünde cihaz daha bulundurması isteniliyor. Bu sinyal aracın kapılarının ve ateşlemenin kilidini açmasını söylüyor. Arabanın kilidini açabilen ve devreye sokabilen birkaç NFC kartı ile birlikte geliyor.

İlginizi Çekebilir :  Mobil Oto Ekspertiz İle Araç Alırken Zaman Kaybına Son!

Tesla Model 3’ün Anahtarı Olmayacak ! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

PayPal Türkiye’ye Geri Dönemeyebilir! Twitter, Sahte Haber ve Rahatsız Edici İçerikler için Özellik Deniyor Albaraka Garaj Fintech Hackathon’u kazananları belli oldu Mülteciler Java ve Veritabanı Eğitimi Alacak Apple iOS 11.3 beta 4 yayınlandı, ayrıntılı tüm özellikleri! Popüler Yabancı Dizi Siteleri Erişime Engellendi

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır