Uber Uçan Araba Konusunda Ciddi Adımlar Atıyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Uber Uçan Araba Konusunda Ciddi Adımlar Atıyor
Uber Uçan Araba Konusunda Ciddi Adımlar Atıyor

Uber, ”Elevate” bölümünü çalıştırmak ve ilerletmek için bir NASA‘nın uçak mühendisi tutmaya çalışıyor

Şirket NASA uçak mühendisi Mark Moore‘u Uber Elevate kolundaki mühendislik görevine almaya çalışıyor. Uçan  arabası yolda olabilir. Şirketin çalıştırmak istediği mühendis olan Moore, zaten, Silikon Vadisi‘ndeki uçan araba yapımına ilgisi olan bir mühendisti. Fikir başta mantıksız gibi gelse de şirket, alışılmış düzeni yıkıp araba seyahatini yerden alıp gökyüzüne çıkarmayı istiyor.

Gerçekten Moore, şirketin vizyonundan etkilendiğini ve şirketin asıl görüşünü gerçek hale getirmek için pratik bir iş anlayışına sahip olduğuna inandığını söyledi. Sadece bu değil, Uber‘ın gerçekleşmesini sağlayacak sağlam bir pazar gücü de var. Şirket, kendi gazetesinde VTOL aracını şehirler arası ve şehirler arası seyahat için isteğe bağlı bir havacılık hizmeti oluşturmak için kullanma fikrini ortaya koydu.

Bu, tek bir şarjla yaklaşık 50 ila 100 kilometre yolculuk edebilecek elektrikle çalışan VTOL uçaklarının küçük bir filosu oluşturmayı kapsıyor. Ayrıca şirketin aktif olarak bu teknoloji ile kiralık araçlar oluşturma peşinde olabileceğini ve yeni belki de çok ileride gelecek bir teknolojiyi daha erken bir zamanda getirmek için uğraştıkları düşünülüyor.


Ekleyen :İsmail YoldaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Uber Uçan Araba Konusunda Ciddi Adımlar Atıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

GameX Oyun Fuarına Sayılı Günler Kaldı Bir Türk vatandaşı Google Translate hizmetine dava açtı Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi kimdir? Öldü mü, kaç yaşında ve nereli? 2.7 milyon CCleaner kullanıcısının bilgileri tehlike altında İntel 8. Nesil İşlemcileri Geliyor Türk YouTuberlar boks maçı yapmayı planlıyorlar!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır