WhatsApp Eski Cihazların Fişini Çekecek

Ana Sayfa » Mobil » WhatsApp Eski Cihazların Fişini Çekecek
WhatsApp Eski Cihazların Fişini Çekecek

WhatsApp, yıllardan beri vermiş olduğu desteği eski cihazlar için vermiş olunan desteği çekecek.

7 yıldır kesintisiz mesajlaşma hizmeti veren WhatsApp, neredeyse bütün cihazlarda aktif olan mesajlaşma uygulaması olan bir vazgeçilmez diyebiliriz. WhatsApp Blog üzerinden yapılan açıklamaya göre BlackBerry ve Nokia gibi bazı cihaz ve modellere verilen desteğin ne zaman sona ereceği hakkında paylaşımda bulundu.

WhatsApp yazmış olduğu yazıda, 2009 yılında WhatsApp‘ı kurduklarında sadece bir kaç önce Apple App Store‘un ortaya çıktığı ve o zamanlarda akıllı telefonların yüzde 70’i BlackBerry ve Nokia işletim sistemine sahip olduğunu belirtti.

Fakat devir değiştiğinden rakipler arttığından ve teknolojinin gelişiminden dolayı gibi bir çok nedenden dolayı bir çok cihaz ve işletim sistemi bu duruma ayak uyduramadı. WhatsApp bu durumdan dolayı olduğunu sayarsak verilen desteğin zaman kaybı olduğunu düşünmüş olabilir de.

WhatsApp, 2016 yılının sonuna doğru, Android 2.1 ve Android 2.2, Windows Phone, iPhone 3GS/iOS 6 cihazlarına ve işletim sistemlerine vermiş olduğu desteği sonlandıracak.

Ayrıca BlackBerry OS ve BlackBerry 10Nokia S40, Nokia Symbian S60 telefonlarına verilen desteğin 30 Haziran 2017 tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.

 


WhatsApp Eski Cihazların Fişini Çekecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Heryerde Bulamayacağınız Youtube’daki Gizli Özellikler Samsung büyük TV günleri başladı Facebook Marketplace bünyesinde araba satışı başladı Tansu Yeğen kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Asgardia-1 uydusu bu ay uzaya fırlatılmaya hazırlanıyor Google, mobil uygulamasında reklam test ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır