WhatsApp Veri Paylaşımını Engellemek

Ana Sayfa » Mobil » WhatsApp Veri Paylaşımını Engellemek
WhatsApp Veri Paylaşımını Engellemek

Geçtiğimiz günlerde duyurulan Facebook ile WhatsApp arasında veri paylaşımını mümkün kılacak yenilik getirildi.Yeni eklenen politika ile Facebook sizin WhatsApp bilgilerinize ve verilerinize izin verdiğiniz sürece erişim sağlayabilecek.

“Bu sohbette gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.” şeklinde karşımıza çıkan ibarede konuşmalarımızın güvenliğinin sağlandığı ve kimseyle paylaşılmayacağının teminatının verildiğini görüyoruz.Bundan dolayı konuşmalarınıza erişemezler ve bu konuşmalar hakkında analiz yapamazlar.


Reklam Satmıyoruz , WhatsApp’ta banner reklamı olmayacak (en azından şimdilik) denildiğinde kullanıcıların merak ettiği kısım nereden gelir sağlanacağı ve nasıl bir ücretlendirme getirileceği kafalarda soru işareti bırakmıştı.Yeni gelen veri paylaşma olayı ile birlikte profil bilgileriniz belli bir ücret ile birlikte analiz ve reklam şirketlerine daha iyi verim alabilmeleri için satılacak ve bu şekilde WhatsApp üzerinden büyük paralar kazanılacak.

Reklamların daha iyi tıklanma ve ilgi alanına yönelik olması için getirilen bu çalışma WhatsApp içeriğinizin alakadar olduğu reklam içeriklerini karşınıza çıkacak.

WhatsApp hizmet koşulları ve gizlilik politikasını kabul etmeden önce alt kısımda bulunan Facebook ile veri paylaşma butonundaki işareti kaldırırsanız verileriniz paylaşıma kapatılacaktır.

whatsapp-verileri-paylasma

 

Bir diğer yol ise WhatApp‘a girdikten sonra Ayarlar > Hesap > Hesap bilgimi paylaş bölümüne giderek hesap seçeneklerinizi değiştirebilirsiniz.

whatsapp-veri-paylasim-ayarlari

Facebook ile paylaşılacak veriler ;

Telefon numarası, profil ismi, fotoğraf, çevrim içi durumu, durum mesajı, son görülme zamanı ve mesajların gönderildi/okundu bilgisi WhatsApp tarafından Facebook ile paylaşılacak.

 

Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

WhatsApp Veri Paylaşımını Engellemek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

The Walking Dead’e Glenn Karakteri Geri DönebilirGTA 5 Redux Modu GeliyorFacebook Canlı Videolar İçin 3000 Kişiyi İşe AlacakSuper Mario’nun Google Play İçin Sayılı Günleri KaldıFacebook Canlı Yayın Özelliği Bilgisayarlara da GeldiAndroid O, Sistem Güncellemeleri Durdurmanıza İzin Verecek

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır