Çocuklara Özel Arama Motoru

Ana Sayfa » İnternet » Çocuklara Özel Arama Motoru
Çocuklara Özel Arama Motoru

İnternet gün geçtikçe büyüyor bu büyüme kendisi ile beraber yararlı ve zararlı içeriklerde getiriyor.Belli bir yaş kitlesi bulunmayan internet her yaştan kullanıcıya ev sahipliği yapıyor.Her alanda günlük hayatımıza giren internete çocuklarımızın girmesini engelleyemeyiz fakat buna karşı bir çözüm bulundu.Geliştirilen arama motoru sayesinde çocukların internette özgürce gezinmesine imkan tanınıyor.

Kiddle Nedir ? 

Çocukların sağlığı ve ruhuna zararlı olacak yazı ve görsel barındıran interneti sınırlandırıp özgürce gezinmelerine imkan sağlayan bir arama motoru.

Konuyla ilgili olarak Google’ın çeşitli filtrelemeler ile özel arama motoru oluşturulabilen Google Özel Arama (Google Custom Search) servisinin altyapısını kullanan yeni bir arama motoru karşımıza çıkıyor.

Türkiye’ye henüz gelmedi fakat önümüzdeki dönemlerde geleceğini umuyoruz şuan için sadece İngilizce dil seçeneği mevcut.Kiddle arama motoruna buradan ulaşabilirsiniz.

Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çocuklara Özel Arama Motoru - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google, Widget Linkleri Konusunda Uyarıyor!Nvidia Shield TV Pro 2017 SatıştaEn İyi 3 Görüntülü Konuşma UygulamasıYoutube’dan Yeni Güncelleme Geldi!Call of Duty WWII ile Özüne Geri DönüyorNote 5’e Android 7.0 Nougat Güncellemesini Geldi!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır