Dizüstü bilgisayar nasıl temizlenir?

Ana Sayfa » Bilgisayar » Dizüstü bilgisayar nasıl temizlenir?
Dizüstü bilgisayar nasıl temizlenir?

Dizüstü bilgisayarlarınızı temizlemek cihazlarınızın ömrünü arttırmakla beraber kullanım kolaylığı sağlar. Bu konuda “Dizüstü bilgisayar nasıl temizlenir?” sorusuna cevap getireceğiz. 

Bilgisayar klavyeleri, mikroplar için en çok zemin oluşturan etkenlerden birisidir. Bilgisayarda en çok dokunulan noktalar en çok bakteriyi bulunduran noktalar oluyor. Dizüstü bilgisayarlara da bakınca en çok dokunulan noktaların fare ve klavye olduğu göz önünde bulunuyor. Bunları temizlerken aynı zamanda bilgisayarınızın genel temizliğini de bir nevi yapmış olacaksınız. Şimdi “Dizüstü bilgisayar nasıl temizlenir?” sorusuna cevap getiriyoruz.

Dizüstü bilgisayar nasıl temizlenir?

İlk olarak bu talimatlara başlamadan önce bilgisayarınızın dizüstü bilgisayarlarınızın talimat kitabına göz atmanız çok iyi olacaktır.

Klavye nasıl temizlenir?

  1. Dizüstü bilgisayarı kapatın ve pil bağlantısını kesin.
  2. Ekran kapağını açın
  3. Bilgisayarınızı ters çevirin ve gevşek kırıntılardan kurtulmak için hafifçe vurun.
  4. Klavyeye biraz hava püskürtün. Bu, tuşların arasında sıkışıp kalan bazı kirleri gevşetir.
  5. Dizüstü bilgisayarı düz bir yüzeye yerleştirin ve klavyeyi küçük bir fırça eki ile vakumlayın.
  6. Pamuklu çubukları alkol kullanarak nemlendirin ve mümkünse tuşlar arasını silerek temizleyin. (Arasını temizlediğiniz tuşların yerleri ıslak değil, yalnızca nemli olduğundan emin olun.)
  7. Pakete ilişkin talimatları izleyerek klavyeye CyberClean uygulayın. İnternetten rahatça birçok siteden satın alabilirsiniz.

LCD ekran nasıl temizlenir?

  1. Herhangi bir yüzey tozunu gidermek için ekranınızın çevredeki havayla püskürtün. Ya da temiz bir odayı tercih ederek diğer maddeye geçebilirsiniz. Ancak monitörü kullanacağınız odayı mümkün olduğunca temiz tutun.
  2. Ekranın temizliği için beyaz sirke ve damıtılmış su temin edin. İnternetten uygun fiyatlara rahatça temin edebilirsiniz.
  3. Sirke çözeltisini yumuşak bir bez üzerine püskürtün ve ekranı hafifçe silin.

Bilgisayarlar için özel olarak tasarlanmış bir mikrofiber bezle periyodik olarak silerek temiz tutabilirsiniz. Bu bezlerden bilgisayar ve ofis malzemeleri mağazalarında mevcuttur. LCD ekranınızda herhangi bir temizlik ürünü kullanmadan önce daima dizüstü bilgisayarınızın el kitabına bakın.

 


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dizüstü bilgisayar nasıl temizlenir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Microsoft Teknoloji Zirvesi başlıyor Toplu SMS Fiyatları Neye Göre Değişir? Apple TV ses senkronizasyon sorunları için çözüm bulundu ASELSAN’dan İnsansız Hava Aracı Avcısı Android P, kötü amaçlı yazılımların izlemesini engelleyecek Android Cihazlarda Pil Ömrüne Zarar Veren 10 Uygulama

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır