Google Chrome Materyal tasarım nasıl kullanılır?

Ana Sayfa » İnternet » Google Chrome Materyal tasarım nasıl kullanılır?
Google Chrome Materyal tasarım nasıl kullanılır?

Chrome tarayıcısının değişmeyen tasarımından bıktıysanız Google Chrome Materyal tasarım için adım atmaya hazır olun.

Birçoğumuz bilgisayarlarımızda Chrome, Mozilla, Opera kullanmaktayız. Bu üçlü ne kadar iyi olasa da istatistiksel açıdan bakarsak Google Chrome kullanım oranı bakımından büyük bir orana sahip olduğu rahat bir şekilde söylenebilir. Ancak Chrome bizler için en iyi seçimlerden olsa da son zamanlardaki fazla RAM tüketimi nedeniyle eski sistem donanımına sahip bilgisayarları harap ediyor. Fakat bu kadar kötülemeye gerek duymamalıyız, artık yeni nesil bilgisayarlar Chrome için daha uygun hale geliyor ve RAM tüketimini pek hissettirmiyor denebilir. Daha birçok özelliği ile birçok tarayıcıya fark atabiliyor. Ancak uzun süredir sabit kalan tasarımının değişmediğini fark ettiniz mi? Eğer Google Chrome Materyal tasarım ayarını aktif hale getirmedi iseniz can alıcı bir tasarımdan uzunca bir zaman uzak kaldığınızın göstergesidir.

Google Chrome Materyal tasarım ayarı nasıl aktif edilir?

Eğer materyal tasarıma geçmeyi düşünüyorsanız işlemin ne kadar pratik olduğunu bilmenizi isteriz. Yaklaşık 1 dakikanızı alacak işlem sonrası gözümüzün karşısında yıpranmış eski tasarımdan kurtulmanın sevincini yaşayacaksınız. Yeni bir tasarım Google Chrome‘u kullanırken bizleri daha mutlu edici bir şekilde vakit harcamamızı sağlayacak. İsterseniz hemen aşağıdaki işlemelre geçelim.

  1. İlk olarak Chrome tarayıcısının minimum 68 ve üzeri sürüme sahip olması gerekir. Tarayıcının sürümünü kontrol etmek için sağ üst tarafta bulunan [⋮] ikonuna tıklayarak Yardım> Google Chrome hakkında kısmına gidiyoruz. Eğer 68 veya üzeri bir sürüme sahip değilse gerekli güncelleştirme işlemlerini yapıyoruz.
  2. Daha sonra tarayıcının adres satırına chrome://flags/#top-chrome-md yazarak Enter‘a basıyoruz.Google Chrome Materyal tasarım nasıl yapılır uygulamalı
  3. Burada yer alan UI Layout for the browser’s top chrome kısmına buluyoruz. (Ctrl+F işlemi yaparak hızlıca ulaşabilirsiniz)
  4. Buradaki seçenek kısmını Reflesh olarak belirliyoruz.
  5. Daha sonra Chrome tarayıcımızı yenilemesini isteyecek ve karşınıza yeni ve iç açıcı bir tasarım geliyor.

Google Chrome Materyal tasarım nasıl kullanılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü Motovlogcu Altın Elbiseli Adam Hayatını Kaybetti PUBG, Steam’da en çok indirilen üçüncü oyun oldu Haftanın Film Önerisi #5 : Amelie Airbnb markalı apartmanlar gelecek yıl açılacak Ergün Güler kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Apple Yeni iPhone 8 İçin Fiyat Belirledi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır