Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim (Geri alma) – 2024

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim (Geri alma) – 2024
Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim (Geri alma) – 2024

Sayfa içeriği

Silinen Instagram hesabını geri almak gün geçtikçe daha kolay hale gelmeye başladı. Bazı Instagram kullanıcıları sildikleri Instagram hesaplarını geri almak istemektedir. Bazen kasıtlı olarak bazende yanlışlık ile silinen hesaplar çoğu zaman geri açılma isteğiyle açılma başvurusu gönderilmektedir.

Instagram Hesabımı Sildim Ne Yapmalıyım?

İlk olarak Instagram hesabının kesinlikle silindiğine emin olunmalıdır. Hesabınızın kesin silindiğini kontrol etmek için ise bir yöntem deneyebilirsiniz. Eğer kullanıcı adınızı arama yerine giriyorsanız ve bu işlemi yaptıktan sonra herhangi bir kullanıcı karşınıza çıkmıyorsa hesap silinmiş demektir. Aynı zamanda bu işlemin hesap dondurma işlemiyle de karıştırılmaması gerekmektedir. Silinen Instagram hesabını geri almak için Instagram ekibi bir form oluşturmuştur. Bu form sayesinde silinen hesabınıza kolay bir şekilde ulaşmayı başarabilirsiniz.

İlk olarak aşağıda verdiğimiz linke giriş yaptığınız da bu ekran ile karşılaşacaksınız. Bu ekranda çıkan 2 seçenekten kendinize uygun olanı seçeceksiniz. Instagram’da genellikle kişisel hesap kullanıldığından dolayı sizde eğer kişisel hesap için başvuru yapacaksanız hayır seçeneğini işaretlemeniz gerekecektir. Kendinize uygun olan seçeneği seçtikten sonra yeni seçenekler karşınıza çıkacaktır.

Instagram Silinen Hesabı Geri Getirme

Kişisel hesaplar için hayır seçeneğini seçtikten sonra karşınıza 4 soru çıkacaktır. Bunlardan ilki nüfus cüzdanınızda yazan isim soy isim sorusunu istemektedir. Kimliğinizde yazan bilgileri girdikten sonra ikinci soruya geçiş yapabilirsiniz. İkinci soruda ise silinen Instagram hesabının kullanıcı adı sorulmaktadır. Üçüncü soruda ise hesabınızın kayıtlı olduğu e-posta hesabı sorgulanmaktadır. Son soru olan dördüncü soru hangi ülkeden yanıtı gönderdiğinizi ve hesabınızın hangi ülkeye ait olduğunu sorgulamak amaçlıdır.

Bütün bu işlemleri tamamlamak için gönder butonuna basabilirsiniz. Artık silinen Instagram hesabını geri almak için ilk adımı atmış olacaksınız. Bütün işlemleri tamamlamanın ardından beklemekten başka yapacak hiçbir şey yoktur. Instagram ekibinin incelemeleri sonucunda hesabınız politika ihlalleri sonucu kapatılmışsa bu hesabın açılması zor bir hale gelmiş olabilir. Ancak kendi inisiyatifiniz sonucu hesabı silmiş iseniz açılması pek uzun sürmeyecektir.

Instagram Hesabı Geri Alma Formu

Instagram ekibinin incelemeleri sonucunda eğer bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girdiyseniz Instagram tarafından size “The Instagram Team” başlıklı bir e-posta gelecektir. Maili görüntülediğinizde size sayılardan oluşmuş bir kod verecek ve sizin bu kodu bir kağıda el yazınız ile yazıp yüzünüzün göründüğü bir fotoğraf çekmenizi isteyeceklerdir. Önemli olan kısım ise yazdığınız kodun yüzünüz ile birlikte gözükmesi olacaktır. Eğer bu işlemde teyit edilirse hesabınızın açılması için herhangi bir engel kalmamış demektir.

Silinen Instagram hesabını geri almak için buraya tıklayıp başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim (Geri alma) – 2024 - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

mehmet güler11 Aralık 2018

valla yanlışlıkla kapattım 6 . ncı hesabım lütfen yardım edin

eflinnisa15 Şubat 2019

hesabımı dondurdum geri açılmıyor

Merve sefa07 Nisan 2019

Silinen hesabın kullanıcı adını giriyorum. Eksik yada yanlış diyor ne yapmalıyım yardimm

aysel ışik01 Mayıs 2019

hesabım yanlışlikla silindi geri al

hakan altin08 Ocak 2020

hesapımı gerialmak istiyorum

 acheter followers

RASTGELE İÇERİKLER

ZTE Üretimi İlk Akıllı Saate Ait Görsel Ortaya Çıktı Google Chrome bellek kullanımı azaltacak yeni yol buldu Instagram Direct masaüstüne geliyor Orkun Işıtmak Binlerce Abone Kaybetmeye Başladı IPhone 8’in Arka Kasasının Görüntüleri Sosyal Medyaya Sızdırıldı Instagram Görsel Planlayıcısı Artık Mobil Cihazınızda Çalışıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır