Tansu Yeğen kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Ana Sayfa » Kim Kimdir » Tansu Yeğen kimdir? Kaç yaşında ve nereli?
Tansu Yeğen kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Geride bıraktığımız Haziran ayında Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı istifa sonrası internet üzerinde Tansu Yeğen kimdir, kaç yaşında ve nereli gibi aramalar yoğunlaştı.

Geçtiğimiz Haziran ayında Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Yeğen, Samsung‘da sürdürdüğü görevini bıraktığını duyurmuştu. Daha önce Twitter’da oldukça sağlıksız iletişim kurulduğunu; kendisinden çeşitli isteklerde bulunulduğunu ve bu nedenle hesabını kapatacağını söylemişti. İstifası bilişim sektöründe büyük yankı uyandıran Yeğen, bir basın açıklaması yaparak, görevini bırakacağını sevenleri ile paylaşmıştı.

Tansu Yeğen kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

1985 Alman Lisesi mezunu Tansu Yeğen, eğitim hayatına Boğaziçi Üniversitesi’nde Elektronik Mühendisliği bölümünde devam etti. Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Yeğen, iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Tansu Yeğen, kariyerine 1991 yılında Digital Equipment’ta başlayarak 3 yıl sonra Hewlett Packard Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü olmuştur. Buradaki görevi boyunca PC, dizüstü bilgisayar ve sunucu bilgisayarları pazarında Hewlett Packard Türkiye‘nin birinci sıraya konumlandırılmasında önemli katkıları oldu. 1998 yılında Microsoft Türkiye’nin Pazarlama Müdüğü görevini üstlenen Tansu Yeğen, 1999 yılı itibarıyla Microsoft’taki görevine Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etti. Şirkette çalıştığı 7 yıl süresince Microsoft ekibi ile gerçekleştirilen “KOBİ’lere Yönelik Çözüm 2000 Projesi”, dünya çapında 245 proje değerlendirilmesi arasından “En İyi Uygulama” olarak seçildi.

Daha sonraki yıllarda sırayla Apple , Turkcell Ukrayna, Turkcell Avrupa ve IBM ‘de Genel Müdür görevlerini yapan Tansu Yeğen, 2013 yılından 2018 Haziran tarihine kadar Samsung Türkiye’de Başkan Yardımcısı olarak çalışmaktadır.


Tansu Yeğen kimdir? Kaç yaşında ve nereli? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bordo Bereliler Suriye Filminin Çekimleri Başladı Samsung Akıllı Kemeri Welt’i Tanıttı Google Duo 100 Milyon İndirmeye Ulaştı! GameX 2017 Hakkında Detaylar Yayınlandı! Hackerlar Facebook Messenger ile Yeni Yöntem Geliştirdiler Wi-Fi den 100 Kat Daha Hızlı Li-Fi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır