Video düzenleme için 2018’in en iyi dizüstü bilgisayarları

Ana Sayfa » Tüketici Elektroniği » Video düzenleme için 2018’in en iyi dizüstü bilgisayarları
Video düzenleme için 2018’in en iyi dizüstü bilgisayarları

Sayfa içeriği

Dizüstü bilgisayarınızda en iyi şekilde video düzenleme performansı almak istiyorsanız olacak olduğunuz dizüstü bilgisayarı iyi seçmeniz gerekecek. Bu nedenle video düzenlemesi konusunda rakiplerine göre çok büyük başarı sağlayan laptop modellerini bu listede bulabilirsiniz.

Video düzenleme için en iyi dizüstü bilgisayarı arıyorsanız, doğru içeriği bulmak zor olabilir. Sonuçta, video düzenlemesi, yalnız bir dizüstü bilgisayar olmasıyla birlikte, herhangi bir bilgisayarda gerçekleştirebileceğiniz en zorlayıcı görevlerden birisi.

Video düzenleme için 2018’in en iyi dizüstü bilgisayarları;

Uzman tavsiyemiz, güven içinde alışveriş yapabileceğiniz anlamına geldiği için 2018’de video düzenleme için en iyi dizüstü bilgisayar listemizin bulunduğu yer burası olmakla beraber içerikteki bilgiler uzman kaynaktan alınmıştır.

Apple MacBook Pro

 Apple MacBook Pro video düzenleme

Apple‘ın sitesine girdikten sonra, donanım seçeneklerinize gelince hemen hemen kilitlenirsiniz. Şuan için, en yeni MacBook Pro, şimdiye kadar video editörleri için tasarlanmış en iyi Mac dizüstü bilgisayarı. Yenilikçi Touch Bar, kameramanların sezgisel olarak komutlara erişmesini kolaylaştırırken 15 inçlik modeldeki Retina ekranı, video düzenlemesi sırasında büyük avantaj sunuyor.

Çift çekirdekli bir model yerine dört çekirdekli bir modeli tercih ettiğinizi ve bütçenizin izin verdiği kadar büyük bir sabit disk sürücüsü seçmenizi öneriyoruz. Dizüstü bilgisayarın video alt sistemi, ihtiyaç duyulursa, dört adet 4K monitöre kadar güçlü olabiliyor ve 76 Watt‘lık bir pil ile, rakiplerinin çoğundan daha uzun süre dayanacak kadar güçlü.

En ucuz model Touch Bar olmadan 1,499 dolar fiyatıyla başlıyor. Ancak bu başlangıç fiyatı iki Thunderbolt 2 portu ve Iris Pro grafikleri ile başlıyor. 2 TB SSD, 2.9GHz Intel Core i7 işlemci ve 4 GB bellekli AMD Radeon Pro 460 GPU‘ya sahip tam donanımlı bir model ise yaklaşık 4.870 dolardan fazla maliyete sahip olacak.

Dell XPS 15

Dell XPS 15 video düzenleme

Dell‘in XPS 15, 2016 yılında 15 inçlik dizüstü bilgisayar alanındaki en önemli dizüstü bilgisayarlardan biriydi. Ekran koruyucularını sadece milimetreye kadar küçültmek suretiyle şasi boyutunu kısaltan yer tasarrufu sağlayan InfinityEdge teknolojisi bulunuyor. Harika görünümün yanı sıra önyükleme için pratik, makinenin kolayca taşınabilmesi için bir çantanın içine bırakılmasına izin veriyor. Bu nedenle Dell‘in işletmelerle uyumlu bir sürümü başlatması sadece bir zaman meselesiydi.

İş konusunda bir alt kademe düşürülen Precision 5510‘u raflara kaldırılarak yeni gözde bilgisayar XPS 15 olmaya kararlı. Esasen bir iş istasyonu tarzı yenileme yaşayan bir XPS 15, daha iş dostu Windows 7 Pro için Windows 10 Pro‘yu takas eder. Ayrıca bunun yanında ücretsiz DOS ve Ubuntu Linux 14.04 de seçenekleri mevcut olarak yer alıyor.

Spesifikasyonlar söz konusu olduğunda, Dell maliyeti düşürmek için XPS 15‘ten gereksiz özellikleri çıkarıyor. Örneğin oyun amaçlı grafik desteği bulamayacaksınız. Yine de temel sistem, dört çekirdekli Intel Core i5 işlemci, 16GB RAM ve bir Nvidia Quadro M1000M GPU ile geliyor.

HP ZBook Studio G3

HP ZBook Studio G3 video düzenleme

HP ZBook Studio G3 dizüstü bilgisayarı, Kasım 2015’te ortaya çıktı ve performans, özellikler ve hareket kabiliyeti açısından Dell Precision 15 5000 ve Lenovo‘nun ThinkPad P50 serisi ile yarıştı. Studio G3, Ultrabook kategorisinde hafifçe 2kg ağırlığa ve sadece 18mm kalınlığa, biraz daha ağır. Açık olarak Precision 15 5000‘den daha kalın ama Lenovo dizüstü bilgisayardan daha taşınabilir ve daha ince yapılı.

HP, puanın üstesinden gelmeyi başarırsa, para için katıksız bir değer elde ettiğinde. ZBook Studio G3‘te üç yıllık bir garanti var ve seçtiğimiz model (T7W05ET), muazzam bir 512GB SSD, bir 4GB Nvidia Quadro M1000M GPU ve 4K ekrana sahip bir Intel Xeon E3 CPU ile birlikte geliyor.

Buradaki dizüstü bilgisayarların çoğunun aksine, bu dizüstü bilgisayar MIL-STD 810G testini geçmek üzere tasarlanmış. Biz sadece daha büyük bir pil ve rekabetin geri kalanı gibi daha fazla çevrimiçi yapılandırma seçeneği olmasını diledik. Bu harika bir mühendislik grubu ve piyasadaki en iyi iş istasyonlarından birisi.

Lenovo ThinkPad P70

Lenovo ThinkPad P70 video düzenleme

Lenovo‘nun ThinkPad P70, Broadwell ya da Haswell çiplerine kıyasla performansında bir artış sağlamayan Intel‘in Skylake işlemcisine sahip ilk dizüstü bilgisayarlardan biriydi. Geniş depolama alanı ve bol RAM, mükemmel bir klavye ve bağlantı için geniş bir port yelpazesi ile donatılmış olan Lenovo ThinkPad P70‘i, masaüstünüzü kaybetmeden hareket halindeyken alabileceğiniz en son iş istasyonu olarak konumlandırıyor.

Beklendiği gibi efsanevi ThinkPad klavyesini eşit derecede ikonik kırmızı işaret çubuğu olan TrackPoint ile miras alan süper tasarıma sahip bir mühendislik parçası. ZBook Studio G3 gibi, MIL-STD 810G testini geçmek üzere tasarlandı. Sadece 3 yıllık bir garanti sağlasa da daha geniş bir 17 inç ekrana sahip.

Dört bellek modülüyle birlikte ücretsiz olarak yükseltilebilir modellerden biri olarak dört depolama sürücüsüne kadar yükseltme imkanı var. Ayrıca, bu listede bir LTE modem seçeneği ile gelen tek dizüstü bilgisayar olarak yer almasıyla birlikte 96Whr’da en büyük bataryaya sahip.

 

Video düzenleme için 2018’in en iyi dizüstü bilgisayarları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 acheter followers

RASTGELE İÇERİKLER

Twitch’de Mobil Yayın Dönemi Başlayacak Myst serisi bu yıl bilgisayarlarda yeniden yayınlanacak Star Wars: The Last Jedi’a Ait Posterler Ortaya Çıktı Online baskı nedir? Online matbaa avantajları nelerdir? Facebook Messenger Uygulamasına İki Ayrı Özellik Geliyor Amazon Air kargo filosu için 15 uçak daha aldı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır