2020 Tokyo Olimpiyatları’nda yenilenebilir enerji kullanacak

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda yenilenebilir enerji kullanacak
2020 Tokyo Olimpiyatları’nda yenilenebilir enerji kullanacak

2020 Tokyo Olimpiyatları‘nda temiz dünya adına etkinliğin tüm elektriği yenilenebilir enerji tarafından karşılanacak.

Bu ayın başlarında Japonya‘nın 2020 Olimpiyatları için Tokyo‘da kendi kendine sürüş özelliğine sahip bir araba servisi yapacağını duyuruldu. Olimpiyat ve Paralimpik oyunları açıkça ülke için önemli bir etkinlik olacak ve bu oyunların nasıl yürütüldüğü konusunda olumlu bir etki yaratma fırsatını hedefliyor. 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik organizasyon komitesi, tüm etkinliğin yenilenebilir enerji kullanılarak güçlendirilmesini sağlamak için yoğun bir şekilde çalışıyor.

2020 Tokyo Olimpiyatları’nda her şey yenilenebilir enerji ile karşılanacak

Komite, 2020 Tokyo Olimpiyatları mekanlarında kullanılacak tüm elektriğin, dekarbonizasyonu teşvik etmek amacıyla tamamen yenilenebilir kaynaklardan geleceğini söyledi. Hepsi bu değil. Komite ayrıca kiralama ve kiralama hizmetlerini kullanmayı planlamakta, böylece oyun için satın alınan malların yüzde 99’u yeniden kullanılabilmekte ya da geri dönüştürülebilmektedir.

Bu yenilenebilir enerji hedefi sadece mekanlarla sınırlı kalmayacak. Bu hedef aynı zamanda sporcuların alanlarına, ana basın merkezine ve uluslararası yayın merkezine da uygulanacak. Bu büyüklükteki bir olay için eşi görülmemiş bir girişim olacak. Komite, enerji şirketlerinden yenilenebilir enerji satın alarak ve güneş panelleri kurarak bu amaca ulaşabileceğinden emin.

Geri dönüşümlü akıllı telefonlardan ve mobil cihazlardan toplanan metallerin oyunları için madalya oluşturma amaçlı sürekli bir girişimde vatandaşların da yer alması bekleniyor.

2020 Tokyo Olimpiyatları’nda yenilenebilir enerji kullanacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 acheter followers

RASTGELE İÇERİKLER

Nokia 8 Türkiye’de  Satışa Sunuluyor Instagram profilime kim baktı 2019 – Nasıl öğrenirim? 180.000’den fazla iPhone uygulaması iOS 11’de çalışmayacak WhatsApp artık bazı telefonlarda kullanılmayacak! Çin’de 3 yıl içerisinde 13.000 site sansürlendi Dünyanın en büyük inovasyon yarışmasından  Vestel’e ödül

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır