En Çok İzlenmeye Sahip 10 YouTube Videosu

Ana Sayfa » Sosyal Medya » En Çok İzlenmeye Sahip 10 YouTube Videosu
En Çok İzlenmeye Sahip 10 YouTube Videosu

YouTube, bir çok kullanıcı için sanal ortam oluşturuyor. Bir kısmı müzik dinlerken bir kısmı vLog, bir diğer kısmı oyuncuları izleyerek zamanının bir kısmını bu video platformunda zamanını geçiriyor. Hal böyle olunca bir çok insan için kitle sahibi edinmesine gelir ve gelecek sahibi olmasına büyük derece imkanlar sunuyor. Sanatçılar, meraklılar, oyun oynayan ve daha fazlası için bir ortam oluşturan video paylaşım platformu gün geçtikçe takip edilen kanallar dışında bir çok konuda platformuna kişi çekmeyi başarabiliyor. Kendini bir çok alanda başarıya sürükleyen video paylaşım platformu YouTube, günümüzün televizyonu ve içerik oluşturanlara ise de YouTube içerisindeki kanallar tabirinde bulunabiliriz. Bu nedenle bir çok sanatçı, kuruluş, kişiler yeni dönem televizyonundan iyi pay çıkartıyor. Bu yoldan çıkarak YouTube‘da en çok görüntülemeye sahip 10 videoyu sizlere sunacağız.

 

10-) Enrique Iglesias – Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

İspanyol sanatçı olan Enrique Iglesias, bir çok şarkısı çok dinlenmiş olmasa da en çok dinlenen şarkısı Bailando, tamı tamına 1 milyar 670 milyon görüntüleme almış. İspanyol şarkıcının bir çok şarkısı bulunduğundan İspanyollar günlük olarak milyonları aşan izlenmeye sahip olmasını sağlıyor.

 

enrique

9-) Major Lazer & DJ Snake – Lean On (feat. MØ) (Official Music Video)

Bir aralar popüler olmuş ve kulağımıza kazınmış melodisi ile tamı tamına 1 milyar 680 milyon görüntülenme alan Lean On şarkısı, Major Lazer & DJ Snake tarafından hazırlanıp rekor görüntülenme kırmayı başarmış.

lean-on

 

😎 Маша плюс каша

Listemizin 8. sırasında alışılmadık bir video içeriği buluyor. Rus kökenli video, çocuklar için hazırlanmış kısa bir animasyon. Böyle bir animasyonun rekor kıran şarkılarla rekabet içerisine girmesi ayrı bir şaşırtıcı bir olay olsa gerek. Video tamı tamına 1 milyar 690 milyon görüntülenme alarak hem global bazlı hemde kendi alanında bir rekor kırmış.

%d0%bc%d0%b0%d1%88%d0%b0-%d0%bf%d0%bb%d1%8e%d1%81-%d0%ba%d0%b0%d1%88%d0%b0

 

7-) Taylor Swift – Shake It Off

Dünyaca tanınan sanatçılardan birisi olan Taylor Swift, bu şarkısıyla birlikte dünyada en çok görüntülenmeye sahip 7. video sırasına girerek en çok dinlenen 2.müziği olarak sıraya girmiş. Video tamı tamına 1 milyar 690 milyon görüntülenme almış.

shake-it-off

 

6-) Adele – Hello

Listemizin 6.sırasında dünyaca tanınan ve güzel şarkılarıyla tanıdığımız Adele var. Sanatçımız ” Hello ” şarkısı ile kendi çapında en çok dinlenen şarkısı olarak dünyada en çok görüntülenmeye sahip 10 video arasında 6.sıraya girmeyi başarmış. Ayrıca kısa bir sürede şarkının izlenme rekoru kırdığını da bir dönem için söyleyebiliriz. Şarkı, tamı tamına 1 milyar 750 milyon görüntülenme almış.

hello

 

5-) Taylor Swift – Blank Space

7. sırasında en çok dinlenen 2. şarkısını sizlere sunmuştuk. Şimdiki şarkısı olan Blank Space, Taylor Swift‘in en çok dinlenen 1.şarkısı olarak dünyada en çok görüntülenmeye sahip 5.videosu olarak kayıtlara geçiyor. Video, tamı tamına 1 milyar 810 milyon görüntülenme almış.

blank-space

4-) Mark Ronson – Uptown Funk ft. Bruno Mars

2 yıl içerisinde rekor görüntülenme alan Uptown Funk şarkısı, hala izlenmeye devam ediyor. Şarkının melodisinde anlaşılacağı gibi bizlere 80’li yılları anımsatmıyor değil. Video, tamı tamına 1 milyar 910 milyon görüntülenme almış.

enrique

 

3-) Justin Bieber – Sorry (PURPOSE : The Movement)

Dünyaca tanına Kanadalı genç sanatçı Justin Bieber‘ın kendi şarkıları içerisinde en çok dinlenmeye sahip şarkısı Sorry ile en çok izlenmeye sahip 3.video ile sırasını kapıyor. Ayrıca sıradan diye geçirmemek lazım çünkü video 22 Ekim 2015 tarihinde atılarak tamı tamına 1 milyar 1920 milyon görüntülenme almış. Yani kısa bir sürede bu başarıya ulaşmak kolay olarak göremeyiz.

 

sorry

 

2-) Wiz Khalifa – See You Again ft. Charlie Puth [Official Video] Furious 7 Soundtrack

İçlerinden en başarılı bulduğumuz şarkılardan birisi olan See You Again içerisinde yetişkin içerik barındırmamasından yana sözleriyle ve melodisi ile bizlere ayrı bir müzik keyfi çıkartıyor. Ayrıca şarkının iki türlü başarısı var diyebiliriz. Fazla tanınmayan bir sanatçı olarak 6 Nisan 2015 yılında atmış olduğu şarkısı ile tamı tamına 2 milyar 122 milyon görüntülenme şarkı alarak kısa sürede 2.sıraya yerleşmiş. Diğer sanatçılara oranla büyük bir başarıya imza atmış denebilir. Ayrıca en azından aynı hızıyla önceki dönemlere göre yarı izlenme oranla izlenirse PSY‘ın Gangam Style şarkısını geçerek zirveyi ele geçirme şansıda bulunuyor.

see-you-again

 

1-) PSY – GANGNAM STYLE(강남스타일) M/V

Bir aralar ortalığı kasıp kavuran şarkı Youtube‘da 2 milyar izlenmeyi geçen 1.video olarak biliniyor.  PSY tarafından oluşturulan şarkı kısa sürede şarkısıyla birlikte Dünyada büyük bir üne sahip oldu. 15 Temmuz 2012 yılında atmış olduğu şarkısı tamı tamına 2 milyar 667 milyon görüntülenme alarak Youtube tarihinde en çok izlenmeye sahip video olarak zirvede yerini koruyor. Ama ne yazık ki son zamanlarda bu zirveye veda etme durumu taşıyor diyebiliriz.

psy

 

 

 

 

 

 

 


En Çok İzlenmeye Sahip 10 YouTube Videosu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

berkant29 Ekim 2016

sanırsam gün geçtikçe daha da değerleniyor.

Ersin29 Ekim 2016

bilgileriniz için teşekkürler.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Star Wars: The Last Jedi’a Ait Posterler Ortaya Çıktı WhatsApp Eski Cihazların Fişini Çekecek Apple ve Spotify Arasında Büyük Kavga Başlıyor Apple cihaz değişimi nasıl yapılır? Cihaz değişim ücretleri BTK’dan Sahte Haber İle İlgili Açıklama! Twitter eskiye dayanan tweetler için hesapları askıya alıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır