Facebook Gazetecilere Destek Çıkmayı Planlıyor

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Facebook Gazetecilere Destek Çıkmayı Planlıyor
Facebook Gazetecilere Destek Çıkmayı Planlıyor

Facebook Salı günü gazetecilik endüstrisi ile daha iyi hizmet ve işbirliği için hazırlamış oldukları projeyi sundular.

Bu proje sayesinde öncü hedef olan Facebook üzerindeki gazeteciliğin kalitesini yükseltmeyi amaçlıyor. Ayrıca proje bir çok amaç yanında, ABD başkanlık seçimi sırasında ve sonrasında ortaya çıkan sahte haberlerle baş etmeyi amaçlıyor.

Adımlar arasında haber kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde olacak, ihtiyaçlarını daha iyi karşılayacak yeni öykü formatı oluşturma, içerikleri daha çok kişiye ulaştırma ve kazanç sağlama konusunda yardımcı olmak adına yeni iş modelleri oluşturma gibi diğer adımlar içerisinde, Facebook‘un son zamanlarda satın alınan CrowdTangle platformundaki sosyal medya analizlerine ücretsiz erişim sağlama, Facebook‘u daha iyi kullanmaları için eğitmek, yalan haberlerin önüne geçme gibi bir çok yer alıyor.


Facebook Gazetecilere Destek Çıkmayı Planlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Panasonic’in Yeni Sensörü Otomobillerde Gece Görüşünü İyileştirecek Google, Widget Linkleri Konusunda Uyarıyor! Google Play 2017 yılının en iyi uygulamalarını açıkladı Facebook, dijital eğitim merkezleri açacak Adriana Lima ile Metin Hara ayrıldı mı? Neden takipten çıkardı? Apple yazılım sorunları nedeniyle kötü hafta geçirdi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır