Google’ın eski kıdemli çalışanı Facebook’ta çalışmaya başladı

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Google’ın eski kıdemli çalışanı Facebook’ta çalışmaya başladı
Google’ın eski kıdemli çalışanı Facebook’ta çalışmaya başladı

Google‘ın eski Kıdemli Mühendislik Direktörü şimdi Facebook çiplerinin tasarımından yardım ediyor.

Şirket donanım geliştirme üzerindeki çalışmalarını hızlandırıyor. Şirket şu anda, Cambridge Analytica skandalı patlak verdikten sonra ertelenen akıllı bir ekran üzerinde çalışıyor (Echo Show‘a benzer). Facebook ayrıca, Alexa akıllı hoparlörlerini geliştirmenin dahilinde olmak üzere kendi yonga setlerini geliştirmek istiyor.

Facebook kendi silikonunu üretmek sitiyor

Bloomberg’e göre, şirket, kendi silikonunu tasarlama çabalarında sosyal ağa yardımcı olmak için Google‘ın lider çip geliştiricilerinden biri olan Shahriar Rabii‘yi işe aldı. Facebook, bu yılın başlarında, güç üreten sunucuya ve tüketici donanımına özel çipler tasarlayabilecek bir ekip kurmaya başladıklarında, çip gelişmekte olan grupta yer aldı. Linkedin biyografisine göre, Haham’ın şirketteki yeni rolü bir başkan yardımcısı ve silikon başkanı olacak.

Özel silikon geliştirmek adına şirket bu alan için işin adamını bulmuş gibi görünüyor. Şirket, Shahriar Rabii‘yi yeni ‘Başkan Yardımcısı ve Silikon Başkanı’ olarak işe aldı. Daha önce Google‘da Mühendislik Kıdemli Direktörü(Senior Director of Engineering) olarak çalıştı ve Pixel Visual Core, ‘Titan‘ güvenlik çipi ve daha fazlasını geliştirmeye yardımcı oldu.

Bloomberg’e göre Rabii, şirketin sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik başkanı Andrew Bosworth‘un altında çalışacak. Eğer dedikodular doğrultusunda akıllı ekran ortaya çıkmazsa, belki de Facebook‘un Oculus VR kulaklıklarında ki ilk özel işlemcilerini göreceğiz.


Google’ın eski kıdemli çalışanı Facebook’ta çalışmaya başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Grand Theft Auto IV Şimdi Xbox One’da Türkiye’de En Çok Beğeniye Sahip 10 Facebook Sayfası Ubisoft, 30.yıl Şerefine Ücretsiz Assassin’s Creed 3 Dağıtıyor! Google Haritalar ile Artık Kolayca Park Yeri Bulabilirsiniz Turkcell Goller Cepte Her Gol 100 MB bedava internet kampanyası Ücretsiz Call of Duty: Infinite Warfare geliyor !

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır