Instagram hesabı silme nasıl yapılır? Telefondan kalıcı silme

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Instagram hesabı silme nasıl yapılır? Telefondan kalıcı silme
Instagram hesabı silme nasıl yapılır? Telefondan kalıcı silme

Instagram politikalarının bir destan olması, veri havuzu içerisinde çokça veriniz olması Instagram hesabı silme konusunda karar verme zamanı geldi.

Sosyal medya son yıllarda birçok konuda tehlikeli bir duruma ulaştı. Bu tehlikeleri ve sorunları detaylı bir yazıda ele alırsak geniş bir makale çıkabilir, ancak zararının genel hatlarıyla ele alabiliriz. En büyük sorun olarak birçok verilerimizin şirket tarafında havuzda tutulması ve gerekli reklam ve maalesef gizli işlerinde kullanması denebilir. Gizli iş yapmadıklarını ne kadar belirtseler de birkaç ay önceki kriz ile ortaya çıkan gerçekler sonucunda bu vasayımlarıda ele alınabilir. Verilerimiz bir bilinçaltı oyunu içinde kullanılabilir. Tabi şirketin krizden sonra böyle bir şey yapabileceği varysayımlar arasında alınacak gibi değil. Ancak verileriniz reklam gibi kişiselleştirilmiş reklamlarda kullanılmasından endişe duyuyorsanız Instagram hesabı silme konusunda karar vermelisiniz.

Neden Instagram hesabı silme işlemini yapmalıyız?

Bu verilerimizin havuzda tutulması ve gerektiği zaman kullanılması dışında hesabımızın üçüncü şahıslar tarafından ele geçirilmesi sonucunda özel mesajlarımız, Instagram tarafından saklanan bizim bile erişmeyi bilemediğimiz özel verilere erişmesi veya ufacık bir arama bilgileri vb. bilgiler sonucunda ortaya neler doğuracağından gergin iseniz de Instagram hesabı silme konusunda düşünmeniz gerekecek.

Bir diğer önemli bir hat ise çevre olsa gerek. Paylaşacağınız bir fotoğraf aile, arkadaş ortamı, iş ortamı gibi çevre gruplarında gerginlik oluşturabilecek bir durum ortaya çıkabilir. Bu nedenle sizin izin üzücü bir durum olsa da en iyi seçeneğin Instagram hesabı silme kararı almak olur. Bu nedenle bu ön görüşe sahipseniz bu gibi durumların daha sonradan yaşanmaması için öncesinden önlem almak isteyebilir veya kötü bir olayın yaşandığından sonra bunu yapmak isteyebilirsiniz.

Eğer bunlara dayalı üç nedenden dolayı Instagram hesabı silme konusunda karar aldıysanız çok basit bir işlem sırasıyla kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Ancak unutmayacağınız bir nokta var; Eğer silmeye cidden karar verdiyseniz hesabınızın tüm verileriyle birlikte tamamen silineceğini unutmayın. Ayrıca Instagram hesabını geçici olarak silme içinde ayrı olarak bir işlem yer almakta. Eğer Instagram hesabını geçici olarak kapatma işlemini yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak gerekli işlem sayfasına ulaşabilirsiniz. Geçici olarak silme işlemini tamamladıktan sonra bir sonraki giriş işlemine kadar Instagram hesabınız kapalı kalacak. Doğrusu tekrar giriş yaparak hesabını yeniden etkinleştirene dek fotoğrafların, yorumların ve beğenmelerin gizli olacaktır.

Şayet Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmeye karar verdiyseniz verileriniz tamamen silineceğini ve tekrar giriş yapmak gibi verilerin tekrar geleceğini ümit etmeyin. Eğer bir süreliğine hareketlerinizin gözükmesini istemiyorsanız geçici olarak kapatma daha cazip olacaktır. Bu nedenle pişman olmayacağınız bir karar vermek için iyice düşünün. Eğer kararınız net ise aşağıda basit işlemleri uygulayarak Instagram hesabı silme işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz.

INSTAGRAM HESABI SİLME NASIL YAPILIR?

  • Eğer Instagram hesabını kalıcı olarak silme konusunda karar aldıysanız öncelikle herhangi bir tarayıcıdan Instagram hesabına giriş yapıyoruz.
  • Daha sonrasında buraya tıklayarak ulaşacağınız adresten Instagram hesabını kalıcı olarak silme sayfasına ulaşacaksınız. Burada çıkan sayfada sizlere hesabınızı neden silmek istediğinize dair uygun bir seçenek seçmenizi isteyecek.

Instagram hesabını kalıcı olarak silme işlemi

  • Uygun seçeneği seçtikten sonra “Hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna basarak işlemi tamamlayabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir :  Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim (Geri alma) - 2019

Instagram hesabı silme nasıl yapılır? Telefondan kalıcı silme - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung’dan yılın ilk hediye kampanyası Instagram’a İçerikleri Kaydetme Özelliği Geldi! Snapchat’ın özel iPhone X lensleri artık mevcut Supercell’in Forumu Siber Saldırıya Uğradı Kurtlar Vadisi Darbe Alan Adı Mayıs’ta Tescillenmiş BMW’den 2 Adet Yeni i8 Versiyon Araba

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır