İZBAN işçileri ne kadar maaş alıyor? Aldığı maaş ne kadar?

Ana Sayfa » Sosyal Medya » İZBAN işçileri ne kadar maaş alıyor? Aldığı maaş ne kadar?
İZBAN işçileri ne kadar maaş alıyor? Aldığı maaş ne kadar?

İZBAN işçileri ne kadar maaş alıyor sorusu bu aralar vatandaşlar tarafından büyük bir merakla araştırılıyor. İzmir’deki toplu ulaşım ağı İZBAN’daki toplu iş sözleşmesinde uzlaşma sağlanamadığı için çalışanlar greve gitme kararı aldı. Konuya ilişkin İZBAN A.Ş. tarafından yazılı açıklama yapıldı. İnsanlar şimdi internette İZBAN işçilerinin aldığı maaş ne kadar sorusuna yanıt arıyor. Detayları sizin için araştırdık.

İZBAN İŞÇİLERİ NE KADAR MAAŞ ALIYOR?

İZBAN A.Ş tarafından yapılan açıklamaya göre”Yüzde 65 zam isteğiyle masaya oturup bunda ısrarcı olmak, İzmir halkını ve çalışanlarımızı ikinci kez mağdur etmekten öte bir anlam taşımamaktadır” ifadelerine yer verildi. Demiryol-İş İzmir Şube Başkanı Hüseyin Ervüz’dan yeni bir açıklama geldi.

Ervüz açıklamasında ise; İZBAN yönetiminin dün akşam kendisini telefon aracılığıyla ilettikleri zam teklifinden sonra sendika üyeleri ile bir araya geldiğini paylaştı.

Ayrıca sendika üyelerine kararlarını sormak adına İzmir Alsancak’da bulunan İstasyonu’nda sendika odasında oylama gerçekleştirdiklerini fiade etti.

İZBAN’DAN AÇIKLAMA: SENDİKA YÜZDE 65 ZAM İSTEDİ

İzmir Banliyö Sistemleri A.Ş. (İZBAN) ise sendikanın yüzde 65 zam istediğini belirtti. Açıklamada ”

“Yüzde 65 zam” isteği ile masaya oturup bunda ısrarcı olmak, İzmir halkını ve çalışanlarımızı ikinci kez mağdur etmekten öte bir anlam taşımamaktadır. Ayrıca, hak arayışının yanlış bilgilerle kamuoyunu yanıltarak değil, doğru verilerle yapılması gerektiğine inanıyoruz” denildi.

Açıklamada şunlara yer verildi:

“Toplu iş sözleşmesi” görüşmeleri, tarafların el sıkışmak üzere masaya oturduğu, karşılıklı teklifleri değerlendirip anlaşma zemini aradığı ortamlardır.

Ancak; iki yıl önceki toplu iş sözleşmesi döneminde kamunun zam oranları ve enflasyonun üzerindeki tekliflerimize rağmen “GREV” yaklaşımıyla İzmir halkını ve çalışanlarımızı mağdur eden Demiryol-İş Sendikası İzmir Şubesi, ülkemiz gerçeklerine bugün de sırtını dönmektedir.

“Yüzde 65 zam” isteği ile masaya oturup bunda ısrarcı olmak, İzmir halkını ve çalışanlarımızı ikinci kez mağdur etmekten öte bir anlam taşımamaktadır. Ayrıca, hak arayışının yanlış bilgilerle kamuoyunu yanıltarak değil, doğru verilerle yapılması gerektiğine inanıyoruz.

Buradan hareketle yüzde 22’lik teklifimiz sonucunda oluşan, asgari geçim indirimi dahil, ele geçecek aylık ortalama net tavan ücretleri, değerli İzmir halkının takdirine bırakıyor ve bu rakamlara kişi başına aylık 559 TL de yemek ve yol ekleneceğinin altını çiziyoruz:

Kamuoyuna saygılarımızla sunarız.

İŞTE İZBAN İŞÇİLERİNİN MAAŞLARI…

Makinist: 3.435 TL
Trafik kontrol merkezi: 3.435 TL
Tekniker: 3.395 TL
Teknisyen: 3.220 TL
İstasyon operatörü: 3.119 TL
Veznedar-Gişeci: 3.065 TL
Ofis personeli: 3.014 TL


İZBAN işçileri ne kadar maaş alıyor? Aldığı maaş ne kadar? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Firefox Quantum beta, hızınızı iki katına çıkarmayı vaat ediyor Twitter, Sahte Haber ve Rahatsız Edici İçerikler için Özellik Deniyor P&G’den bir ilk: P&G Avrupa IT Hackathon 300 Bin Aileye Ücretsiz İnternet Hizmeti Geliyor! 12-13-14 Aralık evde bakım maaşı yatan iller hangileri? Yandex Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda çalışacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır