Twitter Artık Lite Versiyonuyla Daha Hızlı

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Twitter Artık Lite Versiyonuyla Daha Hızlı
Twitter Artık Lite Versiyonuyla Daha Hızlı

Twitter bugün (06.04.2017) duyurmuş olduğu ‘Lite‘ versiyonu ile interneti yavaş olan kullanıcılara sosyal medyasını internet hızı adına kullanım olanağı sundu.

Twitter Lite gelişmekte olan ülkeler olanların başında Hindistan olmak üzere bir çok ülke için internet sorununa karşın adım attı. Twitter Perşembe günü, daha fazla kullanıcı çekmek için sosyal medya web sitesinde daha hızlı ve daha veri dostu bir sürümünü kullanıcılara sundu. Özellikle başta gelişmekte olan Hindistan ve Afrika, Latin Amerika gibi diğer ülkelerde  2G ve 3G kablosuz hizmetlere erişim sağlanıyor ve buda kullanıcıyı internet bağlantısının yavaşlığı sebebiyle çılgına döndürüyor.

Neler değişti?

Normalinden %30 kat daha hızlı yüklerken veri üzerinde %70‘e kadar tasarruf edebileceğini iddia ediyor. Google ile ortak çalışma gerçekleştirdiğini açıklayan şirket, küresel olarak her kesimden kullanıma sundu. Fakat Android kullanıcıları, Lite üzerinden bildirim alırken iOS kullanıcıların bildirim alamadığı söyleniyor. Şirketin bu soruna en kısa zamanda çözüm getireceğine emin olabiliriz.

Bir çok sosyal medya platformu internet sıkıntısı yaşayan yerler için lite sürümlerini yayınladı.  Ardından Twitter‘ın da böyle bir girişimde bulunması iyi oldu.

Twitter Artık Lite Versiyonuyla Daha Hızlı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kodak, Yeni Telefonunu Tanıtacak!Youtube Türkiye’de En Çok Kazanan 11 Youtube KanalıBitlis’te Köy Korularına Drone İle Tatlı İkramıNote 5 (Wipe) Format Atma İşlemi Nasıl Yapılır ?Filistin Harita Servislerinden Silindi !Yeni Galaxy Note 7 İçin Tarih Açıklandı!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır