Acer’in ürettiği ilk Chrome OS destekli tablet ortaya çıktı

Ana Sayfa » Gündem » Acer’in ürettiği ilk Chrome OS destekli tablet ortaya çıktı
Acer’in ürettiği ilk Chrome OS destekli tablet ortaya çıktı

Acer tarafından ortaya çıkan tablette Chrome OS işletim sistemi içerdiği ortaya çıktı.

Google ait olan Chrome OS işletim sistemine ait henüz tablet yapmadı. Dizüstü bilgisayarlar ve tabletler olarak ikiye katabilen hibrid dizüstü bilgisayarlara güç veriyor ancak bu bulut tabanlı işletim sistemini çalıştıran uygun bir tablet görmüyoruz. Görünüşe göre o kadar uzakta olmayabilir. Raporlara göre Acer, Londra’daki yıllık BETT fuarında ilk Chrome işletim sistemli tableti açıkladı.

Acer’in tableti BETT fuarında görüldü

Bu ay Londra‘daki BETT fuarında birkaç yeni Chromebook tanıtıldı. Problem ise, Chrome işletim sistemi tarafından desteklenen herhangi bir tablet resmi olarak ilan edilmediği fark edildi. Ancak Chrome OS çalıştıran bir Acer tabletinin bir görüntüsünü yakaladı gibi görünüyor. EdTech uzmanı ve Bilişim Sistemleri araştırmacısı Alister Payne, Chrome OS‘de çalışan bir Acer tableti gibi görünen bir fotoğrafa tweet yaptı ve fotoğraftaki cihazın resmi olarak piyasada olmadığını ve Chrome işletim sistemine sahip bir tabletin olduğunu söyledi.

Acer resmi olarak Chrome OS işletimine sahip tableti duyurmadı

Fotoğraftaki aygıtın 8 ila 10 inçlik bir ekranı var gibi görünüyor. Maalesef, şuana dek ilk Chrome işletim sistemi destekli tableti olabilecek özelliklerle ilgili hiçbir bilgi mevcut değil. Bu nedenle bu tablet için net bir sonuç söylenemez. Burada, Payne’in tweetinin silindiğinden ve açıklama yapılmadığından söz etmeye değer. Acer, konuyla ilgili henüz yorum yapmadı ve dünyanın ilk Chrome işletim sistemi destekli tabletini başlatma planları hakkında ima etmedi. Acer resmen başlatmayı planlıyorsa önümüzdeki aylarda bu cihaz hakkında bir şeyler duyabiliriz.

Acer’in ürettiği ilk Chrome OS destekli tablet ortaya çıktı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 acheter followers

RASTGELE İÇERİKLER

WannaCry Yazılımı Victoria Eyaletindeki Trafik Kameralarını Etkiledi Vodafone’dan Kullanıcılarına Ramazan Kampanyası! Sıkılmadan İzleyebileceğiniz 5 Yabancı Dizi Qualcomm, Açık Bulanlara 15 bin Dolar Ödül Verilecek Whatsapp Yeni Güvenlik Özelliği Ekledi! Mark Zuckerberg 2. Kez Babalık İzni Alacak

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır