Netflix ücretsiz deneme sürümü Türkiye’den kaldırıldı

Ana Sayfa » Gündem » Netflix ücretsiz deneme sürümü Türkiye’den kaldırıldı
Netflix ücretsiz deneme sürümü Türkiye’den kaldırıldı

Netflix ücretsiz deneme sürümü bugün itibariyle Türkiye lokasyonundan kaldırıldığı görüldü.

Yaklaşık 1-2 yıldır birkaç teknikle bedava üyelik kullananlar veya ucuza üyelik satın alanlar artık Netflix‘in bu zafiyetini kullanamayacaklar. Firmanın Türkiye tabanında almış olduğu yeni bir karar ile ücretsiz deneme sürümü şuan yer almayacağı görülüyor.

Netflix ücretsiz deneme sürümü neden kaldırıldı?

Netflix‘in internet sitesine girdiğimizde üye değilseniz sürekli karşınıza çıkacak olan “30 gün ücretsiz deneme” paketinin artık yer almadığını göreceksiniz. Websitesinin yardım merkezindeki “Ücretsiz Denemeler Hakkında” kısmına girdiğimizde “Şu anda ülkenizde ücretsiz deneme sunulmamaktadır.” cümlesinin yer aldığını görüyoruz.

Bununla birlikte ücretsiz hesap açma yöntemleri ve ucuza satılan Netflix hesapları şuan için tarihe karıştı denebilir. Firmanın almış olduğu bu karar ile aslında düzenbazlığı önlediği ve ücret ödeyen kullanıcıların arkasında durduğu gözlemlenebilir. İçerisinde barındırmış olduğu içerikleri düşündüğümüzde ve sinemalarda ödenen fiyatları düşündüğümüzde firmanın sunmuş olduğu paketlerin ne kadar uygun olduğu gözler önüne konulmalı.

Netflix’in tarihçesi

29 Ağustos 1997’de, Scotts Valley, Kaliforniya’da, Marc Randolph ve Reed Hastings tarafından kuruldu. Bilgisayar bilimcisi ve matematikçi olan Hastings, Pure Atria’yı Rational Software Corporation’a 1997’de 700 milyon $ karşılığında satarak, Silikon Vadisi tarihinin en yüksek satışını yapmış oldu. Hastings ve Randolph, hükümetin birleşmeyi onaylamasını beklerken, Netflix fikri ortaya çıktı. Randolph’un annesi ve Integrity QA kurucusu Steve Kahn’dan, Netflix için 2.5 milyon dolarlık başlangıç ​​yatırımı aldı. 1997’de sadece birkaç pazarda satışa sunulan DVD’leri duyduklarında, Hastings’in Santa Cruz’taki evine posta ile kompakt bir disk göndererek test ettiler, disk bozulmadan geldiğinde DVD satış ve kiralama konseptini kullanmaya karar vererek 16 milyon dolarlık yatırım ile sektöre girdiler. 14 Nisan 1998’de satış yapmaya başladığında, sadece 30 çalışanı ve 925 DVD’si vardI. İlerleyen yıllarda DVD’ye karşı ilgi azalınca internet platformuna geçiş yapıldı.

Netflix ücretsiz deneme sürümü Türkiye’den kaldırıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 acheter followers

RASTGELE İÇERİKLER

YouTube milyonlarca videoyu gözden geçirecek iPhone XS, XS Max ve XR özellikleri ve fiyatları açıklandı Apple Park Nisan’da Açılıyor Berkcan Güven’in öldüğüne dair iddialar doğru mu? Apple’ın Tedarikcisi Imagination Technologies, Alınan Kararla Satışa Çıktı Asgardia, Uzaya Dosya Gönderme İmkanı Sağlıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır