Amazon yapay zeka için yatırım yapacak

Ana Sayfa » Gündem » Amazon yapay zeka için yatırım yapacak
Amazon yapay zeka için yatırım yapacak

Amazon yapay zeka işbirliği kapsamında Almanya’daki Max Planck Topluluğu’na 1.5 milyon dolar yatırım yapacak.

Şirket, Alman Araştırma Enstitüsü Max Planck Topluluğu ile yapay zeka alanı kapsamı içerisinde stratejik işbirliği konusunda ortaklık yapıyor. Şirket, Almanya’nın güneybatısındaki Stuttgart yakınlarındaki bir üniversite kenti olan Tübingen’deki Max Planck Enstitüsü İstihbarat Sistemlerinin yanındaki bir araştırma merkezi kurdu. Hedef olarak bölgenin sözde Cyber ​​Valley girişimini temsil edeceklerini söyledi. Cyber ​​Valley geçen Aralık ayında, dünyanın dört bir yanından gelen büyük bilim ve teknoloji gruplarını bir araya getirerek AI(yapay zeka), robotik, makine öğrenimi gibi projeler üzerinde işbirliği yapmak üzere kuruldu.

Amazon yapay zeka alanında Almanya’da baş gösterecek

Max Planck başkanı Martin Stratmann toplulukla ilgili hedeflerini belirtti. “Amazon‘un Cyber ​​Vadisine katılmasıyla iş faaliyetleri için verimli bir çevre yaratma konusundaki düşüncemiz, Stuttgart-Tubingen bölgesinde yapay zeka araştırmasını genişleterek hız kazanacaktır “dedi. “Yalnızca birinci sınıf araştırma ve girişimci ruhu bir araya getirerek, gelecekte teknolojik atılımlar olacağı kanıtlanabilecek inovasyonlar için üreme zemini oluşturabiliriz.”. Böylelikle yapay zeka için daha büyük rol oynayacak bir topluluk oluşturduklarından söz etmek istedi.

Amazon, yeni alanın bir parçası olarak Cyber Valley‘deki çeşitli araştırma gruplarına 1.25 milyon avro yatırım yapacağını açıkladı. Önümüzdeki beş yıl boyunca yeni araştırma merkezinde 100 çalışan için rol üretmeyi umduğunu belirtti.

Son haberlerin ardından Amazon‘un Almanya‘da dört araştırma merkezi olacak. Haberler, Avrupa’daki teknoloji devlerinin yaptığı yapay zeka ile ilgili yatırım girişimleri sonrasında gelişti. Mayıs ayında Amazon, geçen ay İngiltere’de yeni bir makine öğrenme geliştirme merkezi planlarını duyurduysa da, şirket, Barselona’da Ar-Ge merkezi öğrenen yeni bir makine açacağını açıkladı.

Yapay zeka alanında Avrupa’daki en büyük araştırma girişimlerinden birinin parçası olacağı iddia edildi

Amazon Development Center Almanya’nın Amazon makine öğrenimi ve yönetim müdürü Ralf Herbrich, “Tübingen’deki Amazon Araştırma merkezimizle birlikte, yapay zeka alanında Avrupa’daki en büyük araştırma girişimlerinden birinin parçası olacağız” dedi. Bu kadar net bir konuşmanın ardında sağlam yatırım ve nitelikli kişilerin olduğunu bilmeliyiz.

 


Amazon yapay zeka için yatırım yapacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Berkcan Güven’in öldüğüne dair iddialar doğru mu? Intel çipleri kötü amaçlı yazılımlara karşı özellik kazandı Kıdem tazminatı nedir? Kıdem tazminatı hesaplama 2018 BMW otonom motosiklet üretti! Opera Mini kripto para madenciliği yapan siteleri engelliyor CNR Games Week İstanbul’da geri sayım başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır