Android Cihazlarda Pil Ömrüne En Çok Zarar Veren 5 Oyun

Ana Sayfa » Gündem » Android Cihazlarda Pil Ömrüne En Çok Zarar Veren 5 Oyun
Android Cihazlarda Pil Ömrüne En Çok Zarar Veren 5 Oyun

Avast tarafından hazırlanan listede Android cihazlar için pil ömrüne en çok zarar veren 5 oyun açıklandı.

Birçok telefonun genel sorunu olmasıyla beraber şarj ömrünü azaltması ve telefonun özelliklerine göre cihazı ısınmasına sebebiyet veren vazgeçilmez olan mobil oyunlar. Özellikle iş çevrimiçi oyunlara gelince saatlerce telefona bizi hapseden o oyunlardan birkaçından kurtulmamız gerekli. Bu listede oynadığınızı oyunlardan varsa batarya ömrünüz ve şarjınızın uzun gitmesini istiyorsanız kurtulmanız gerekecek. Bir önceki listemizde Android cihazlarda pil ömrüne en çok zarar veren 10 uygulamayı sıralamıştık. Fakat uygulamalar ve oyunlar ayrı olarak sunmayı tercih ettik. Avast yapmış olduğu listede uygulamalar ve oyunları aynı sınıfta tutmak yerine iki ayrı gruba ayırmış. Bazı oyunların cidden bizi saatlerce kilitlediğini onaylamamız gerek. Bu liste ile oynamış olduğun oyun veya oyunları oynama durumunu tekrar düşünmelisiniz.

Telefonu her şarja taktığımızda ve yeniden doldurduğumuz da bataryanın biraz daha ömrü bitmekte. Özellikle şarja iken kullandığımız her dakika telefonun bataryasına büyük ölçüde zarar vermekteyiz. Oyunlarla birlikte ısınma miktarları belli ölçüde de zarar vermekte. Tabi hiç oyun oynamayın diyemeyiz fakat, oynanacak oyunu belli bir süre içerisinde ve cihazınızın ısısına göre karar vermeniz gerekecek.

İşte Android Cihazlarda Pil Ömrüne En Çok Zarar Veren 5 Oyun;

5.My Talking Tom

Bir zamanların en çok indirilen Konuşan Kedim Tom, o zamanlarda birçok kişinin merakla oynadığı ve hatta sıklıkla vakit geçirdiği oyun tabanında bir uygulamaydı.  Öyle görünüyor ki pil ömrüne zarar verdiğini de öğrenmiş olduk. Listenin 5.sırasında olmasıyla birlikte trendlerden çıkması ve hatta oynamış olduğumuz oyunun listede olmaması için bir sıra daha düşmesi hepimiz sevinmişizdir.

4.Clash of Clans

Güvendiğimiz dağlara kar yağdı derken, dünya genelince popüler mobil oyunlardan olan Clash of Clans maalesef listenin 4.sırasında yer alıyor. Doğrusunu söylemek gerekirse böyle başarılı bir oyunu böyle bir listenin 4.sırasında yer alsa da oynanmasını hiçbir etken engelleyemez gibi.

3.Piano Tiles 2

2016 yılında bir trend haline gelen piano çalma oyunu maalesef en çok şarj harcayan oyunların 3.sırasında. Belli aralıklarla aşağıdan yukarıya çıkan notalara belirli sürelerle basılı tuttuğumuz oyun yine oynanan oyunların vazgeçilmezler listesinde de diyebiliriz.

2.Candy Crush Soda Saga

Sürükleyici bir tarafı olamasa da belli bir kitle aktif olarak oynasa da genel bir kısım geçici eğlence olarak oynanmasından dolayı pek fazla zararı olacağını düşünmüyoruz. Fakat ne kadar az sıklıkla vakit geçirirsek o kadar iyi gibi.

1.Candy Crush Saga

Bir önceki sırada olmasıyla birlikte dikkatleri oyun geliştirici ekibine çekiyor. Bizde şaşkınlığımızın üzerine böyle bir oyunun neden bu kadar şarj tükettiğinin cevabını arıyoruz. Oyunun ana versiyonu olan Candy Crush Saga genel olarak şarj tüketim konusunda çuvallamış.

Listeyi incelediğimizde Clash of Clans ve Piano Tiles 2 oyunlarının listede yer alması bizi ne kadar üzse de belli bir süre oynamaktan bir etki bırakacağını düşünmüyoruz. Ne kadar oyun oynarsak o kadar şarja takmak zorunda kalıyoruz bir bataryanın ortalama ömrüde 100 kere dolması, daha sonrasında zayıflayacağını fark edeceksiniz.

Cihazlarda Pil Ömrüne Zarar Veren 10 Uygulama


Android Cihazlarda Pil Ömrüne En Çok Zarar Veren 5 Oyun - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Berat12 Ağustos 2017

Hepsi de bilindik meşhur oyunlar. Ben her zaman demişimdir telefonlar oyun için uygun değil. Haklıymışım demek ki iyi ki oyun oynamıyorum

Berkant Oğuzcan13 Ağustos 2017

Gerçekten bu aralar android cihazım da pil çok çabuk bitiyordu umarım önerdiğiniz yöntemler ile bu sorundan kurtulurum.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Rus hackerlar gözlerini finans şirketlerine diktiler Ücretsiz Devil’s Land Steam Key’i Mercedes-AMG, Formula 1 Hibrit Teknolojisini Aldı Teknosa 86 Şubesini Kapatıyor ABD yeni iletişim uyduları hazırlıyor Rus milyarder NASA’ya kafa tutacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır