Anonymous, RedHack ile olan ortaklığını sonlandırdı

Ana Sayfa » Gündem » Anonymous, RedHack ile olan ortaklığını sonlandırdı
Anonymous, RedHack ile olan ortaklığını sonlandırdı

Anonymous resmi Twitter hesabından RedHack ile olan ortaklığını sonlandırdığını açıkladı.

Ünlü hackvisit grubu, bugün akşam saatleri içerisinde resmi Twitter hesabından ortağı RedHack ile ilgili bir açıklamada bulundu. İlkten İngilizce olarak paylaşılan açıklamanın ardından bir sonraki saat içerisinde açıklamanın Türkçe versiyonu yayınlandı. Açıklamalarda  RedHack‘ın son dönemlerde zor zamanlarda geçirdiğini yansıtıldı.

Anonymous Twitter’da RedHack ile olan ortaklığı için yapmış olduğu açıklama;

Açıklamada ilk olarak Dünya ve Türkiye vatandaşlarını selamlayan bir başlangıç gözüküyor. Geçen ay Anonymous‘un bir endişe duymasının asıl sebebi RedHack’ın resmi Twitter hesabının başkaları tarafından ele geçirilmiş olmasıydı. Resmi hesabın ele geçirilmesinden bir gün sonra Türkiye Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın elektronik posta arşivlerinin paylaşılmasında kızıl hacker grubuna yardım eden ünlü hackvisit grubu üyesi Crypt0nymous “Cry“, RedHack ile çevrimiçi bir toplantı gerçekleştirdiği söyleniyor.

Açıklamanın devamına göre toplantı sırasındaki ana sorundan başka sorunlarında olması Anonymous‘u kötü etkiledi. Anlaşılana göre RedHack şuan zor dönemlerini geçiriyor. Ünlü hacker grubunu kötü eden kısım ise kızıl hacker grubunun şuan ki sorunlarının yanında resmi Twitter hesabının ele geçirilmesini fazla dert etmediği idi.

İki grup arasında çetin bir süreç geçmiş

Ünlü hacker grubunu sinirlerini bozan bir diğer kısım ise kızıl hacker grubunun 6 ay boyunca sessiz kalması, “Cry“a sinirlenmesi ve daha sonraki olaylarda iyi polis/ kötü polis karşılaştırması yapmasıyla ortaklığın sonuna gelindi. En son olarak ortak çalışmaların daimi olarak askıya alındığını duyurdu. Anlaşılanlara göre iki grup arasında çetin bir süreç geçmiş.

 

RedHack‘ın son 1-2 yılda Türkiye‘deki oluşumu yok olma noktasına vardığını hissedebiliyoruz. Bu yaşanan olaylardan sonra kızıl grubun taaruz değil savunma ve gizlenme aşamasında olduğu rahatlıkla fark edilebiliniyor.


Anonymous, RedHack ile olan ortaklığını sonlandırdı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Twitter, ‘Yer İşaretleri’ özelliğini test ediyor Twitter’dan Büyük Canlı Yayın Hamlesi! CIA’nin dünyada erişmediği modem kalmamış! Sosyal Medyadaki Terör Destekçilerini Şikayet Edin! Philips, Li-Fi teknolojisini test etmeye başladı Twitter Lite 24 ülkede daha yayılıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır