Apple’dan engelli insanlara emoji jesti geldi

Ana Sayfa » Gündem » Apple’dan engelli insanlara emoji jesti geldi
Apple’dan engelli insanlara emoji jesti geldi

Apple, engelli kişileri temsil etmek için yeni emoji önerdi.

Apple, kendisini kapsayıcılığıyla ve en son gayretlerinin bir parçası olarak gurur duyan bir şirket olup, emojiyi söz konusu olduğunda engelli insanların temsil edilmesini sağlamaktır. Şirket geçtiğimiz günlerde çeşitli engellere sahip kişileri temsil etmek amacıyla 13 yeni emoji önerdi.

Bu, önerilen bir emojinin, kullanıcının sağır olduğunu veya işitme cihazı taktığını göstermek için tasarlandığı, işitme engelli olabilecek kişileri de içerir. İnsanların bastonla yürüdüğü emojiler, tekerlekli sandalyeli insanlar, servis köpeği vb. yer almakta. Bütün bu yeni emojiler Unicode Consortium‘a bir mektup olarak sunuldu. Apple‘a göre, engelli kişileri temsil eden çeşitli kuruluşlarla çalıştılar.

Apple engelleri insanlar için üretmiş oldukları emojileri hemen sunamayacak

Buna American Council of the Blind, Cerebral Palsy Vakfı ve Ulusal Sağırlar Derneği dahildir. Apple‘a göre, “Kullanıcıların yaşam deneyimlerine sembolik olarak emoji eklemek, engelliliği içeren farklı bir kültürü teşvik etmeye yardımcı oluyor. Emoji evrensel bir dil ve iletişim için güçlü bir araç, aynı zamanda kendini ifade etme biçimidir. Sadece kişinin kendi kişisel deneyimini temsil etmek için değil, aynı zamanda sevilen birine destek göstermek için de kullanılabilir. ”

Şirket ayrıca bu emojilerin engelli tüm kullanıcıları temsil etmeyeceğini belirtti. Ancak daha sonra muhtemelen daha fazla ekleneceği bir başlangıç ​​noktası olduğu söyleniyor. Bu emojilerin onaylanıp onaylanmayacağı, oy vermek için toplanacak konsorsiyuma bağlıdır. Onaylananlar, Mart 2019’da yayınlanacak olan bir sonraki emoji partisi için kısa listeye alınır.


Apple’dan engelli insanlara emoji jesti geldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Filistinli Genç Pentagon’un Sitesinde Açık Buldu Instagram’a sesli mesaj özelliği geldi! İsrail firması Cellebrite sattığı kit Apple cihazlarını tehdit ediyor Facebook Messenger’a video reklamları getirildi PUBG 100.000 kişiyi oyundan banlayacak Twitter Artık Lite Versiyonuyla Daha Hızlı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır