Apple Watch bıçaklanma davası çözümünde yardımcı oldu

Ana Sayfa » Gündem » Apple Watch bıçaklanma davası çözümünde yardımcı oldu
Apple Watch bıçaklanma davası çözümünde yardımcı oldu

Apple Watch, polislere yardımcı olarak bir Yahudinin bıçaklanma davası çözümünde gerçekleri ortaya çıkardı.

Günümüzde akıllı saatlerimiz ve fitness takip cihazlarımız dahili kalp atış hızı sensörleri ile birlikte geliyor. Bunlar, egzersizlerimizi izlemek ve hatta hayatımızı kurtarmak için yararlı olsa da, suçu çözmek için de kullanılabilirler. Polis bu şekilde anti-semitik bıçaklamanın kurbanı olduğu iddia edilen bir mağduru, saldırı hakkında yalan söylediğini fark etti.
Kurban (şimdi şüpheli) Sean Sammit başlangıçta West Bloomfield’da bir sinagog bıraktığında saldırıya uğradığını iddia etmişti. Bir adamın kendisine geldiğini söylediç Devamında bıçaklamadan önce Yahudi karşıtı yorumlar bağırdığını belirtti. Sammit, kendisini hastaneye götürmeden önce saldırganla savaştığını söyledi.

Polis, saldırıya uğradığını belirten kişinin Apple Watch verilerinden yalan söylediğini ortaya çıkarttı

Ancak, daha fazla soruşturma yapılması üzerine polis, Sammit’in saldırının gerçekleştiğini iddia ettiği otoparkta böyle bir saldırı olduğuna dair hiçbir kanıt bulamadı. Ayrıca Apple Watch’una da baktılar ve iddia edilen saldırı sırasında kalp atış hızının normal olduğunu, gerçekte daha yüksek olması gerektiğinde buldular.

Bu, polisi Sammit’in eskiden çalıştığı sinagoga götürdü ve kanlı dokuları ve Sammit’in kendini bıçaklamak için kullandığı bıçağı keşfetti. Sammit o zamandan beri yanlış iddiada bulunmakla suçlanıyor, ancak neden bu iddialarda bulunmuş olduğu hala bilinmiyor.


Apple Watch bıçaklanma davası çözümünde yardımcı oldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

PUBG mobil çıktı! Android ve iOS cihazlara nasıl indirilir? Apple yazılım sorunları nedeniyle kötü hafta geçirdi Apple, Çin’de App Store’dan VPN Uygulamalarını Kaldırdı Snapchat Facebook Sayfası Silindi AI.type uygulaması 31 milyon kullanıcının verilerini sızdırdı Amazon yapay zeka için yatırım yapacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır