Arakan’da ki Zulüm İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

Ana Sayfa » Gündem » Arakan’da ki Zulüm İçin İmza Kampanyası Başlatıldı
Arakan’da ki Zulüm İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

Son birkaç gündür Arakan‘da Müslümanlara yapılan baskı ve şiddet uygulaması nedeniyle birçok kişi hayatı kaybetmesi sonucu tepki üzerine imza kampanyası başlatıldı.

ERC Sözcüsü Dr. Anita Schug, 28 Ağustos’ta AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Arakan‘da son 3 günde ordu mensuplarının yaptığı saldırılarda 2-3 bin arası Müslüman katledildi, 100 binden fazla Müslüman da yerinden edildi.” dedi. Tüm olaylar 28 Ağustos’ta açıklanan bu değerlerle birlikte ülke gündemine oturdu. 21. yüzyılda olsak bile bazı kişilerin diğer insanların ırkına, cinsiyetine, dinine ve rengine göre ayrım yapması çok kötü bir durum.

Anakan’da yaşanan olaylar 2 günden beri ülke gündeminde

Olayların asıl başlangıç yeri Mynamar hükumetine bir raporda Müslümanlara önemli haklar verilmesi talebi üzerine başladı. Sonra uluslararası kamuoyunda gündeme gelmesiyle güvenlik günlerine saldırılar başladı. Daha sonrasında Mynamar ordusu saldırıları bahane edip Müslüman köylerinde yıkım ve katliama başladı. Olayın boyutunu açıp insani bir çerçevede incelediğimizde sırf inanç farklılıklarından dolayı böyle bir kin gözetilmesi ve bu olaya susulması, barışcıl ve insani değerlerimizi yoketmemize sebebiyet verecektir.

Tepkiler sonucunda bir grup aktivistin birleşimi ile oluşturulan sosyal sorumluluk projesi üzerine oluşturulan imza kampanyasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Arakan’da ki Zulüm İçin İmza Kampanyası Başlatıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook Akıllı Modüler Telefon Üretebilir Scooby Doo Papa videoları sosyal medyayı kasıp kavuruyor Volkmar Denner kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Bu Yıl Kuş Gribi Nedeniyle Çin’de 100’den Fazla Kişi Öldü iPhone zil sesi değiştirme – Zil sesleri oluşturma Yemekteyiz Burak Bakkal kimdir? Kaç yaşında, nereli ve ne iş yapıyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır