Aya Seyahat Etmenin Maliyeti 10 bin Dolar

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Aya Seyahat Etmenin Maliyeti 10 bin Dolar
Aya Seyahat Etmenin Maliyeti 10 bin Dolar

Moon Express adındaki turizm şirketi, 2026 yılında insanlar belli bir  tutar ödedikten sonra aya gidebilecekler.

Yatırımcı olan Naveen Jain, kurmuş olduğu uzay turizm şirketi Moon Express ile belli bir ücretle yapılacak olan seyahatlerin 2026 yılında ilk turistlerini aya çıkarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

İnsanoğlu yıllar önce uzaya gitmek için milyon dolarlık yatırımlar sonucu sadece astronotlar ve hatta gönüllü insanlar seçilerek eğitim sürecinin ardından insan canı önemsenmeden ülkeler arası hırs uğruna yapılıyordu, tabii bundan gönüllü insanların uzay merakını da sayabiliriz. Teknolojinin gelişmesinin ardından her sene geliştirilen uzay gemileri ile teknolojik anlamda geliştiğinden dolayı neredeyse tam güvenlikli diyebiliriz. Tabii uzaya gitmek isteyenler yine belirli yerlere başvuru yapabilir ve belirli ücret karşılığında eğitim sürecinin ardından uzaya gönderilme şansı yakalayabiliyor. Hatta alınan başka bilgiye göre bazı şirketler gelecek yıllar için uzay otelleri bile kurmayı düşünüyor. Moon Express ise bunu sadece 10 bin dolar karşılığında aya gitme fırsatı sunacak.

Moon Express şirketi içerisinde ilk aya gidiş dönüş testleri 2017 yılı içerisinde başlayacak. İnsansız roketlerle yapılacak denemeden alınan sonuçlara göre ikinci denemede bir pilot ile denenecek. İlk test uçuşunun maliyeti ise 5 milyon dolar olacağı söyleniyor.

Ayrıca 57 yaşındaki Hintli milyarder Naveen Jain‘in asıl amacının dünya dışında insan kolonileri kurmak, olası bir kötü durumda insanlığın varoluşunu sürdüreceğine inanıyor.

Kaynak: CNN

İlginizi Çekebilir :  Polis Cinayet Kurbanının Parmağını Klonladı

Aya Seyahat Etmenin Maliyeti 10 bin Dolar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Faruk04 Mayıs 2017

Sayısaldan 5 tuttursak yol parasını çıkarırız herhalde.

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Amiral Gemisi LG G6 Piyasaya Sürülüyor Nielsen 2016 En Çok Kullanılan Akıllı Telefon Uygulamaları Listesini Açıkladı Google Kendi Launcherını Kaldırıyor Windows 10 Creators Güncelleştirmesi, Nisan Ayında Bekleniyor Orkun Işıtmak Binlerce Abone Kaybetmeye Başladı Micron GDDR6 Bellekler 2018 Yılında Üretilmeye Başlanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır