Blue Origin, Nisan 2019’a kadar uzaya turist yollayacak

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Blue Origin, Nisan 2019’a kadar uzaya turist yollayacak
Blue Origin, Nisan 2019’a kadar uzaya turist yollayacak

Blue Origin, en geç Nisan 2019’a kadar uzaya turist yollayacaklarını açıkladı.

Tahmin edileninden daha kısa sürede  Amazon‘un CEO’su Jeff Bezos‘un desteklediği havacılık şirketi Blue Origin, müşterilerini en geç Nisan 2019’a kadar uzaya göndermeyi planladığını açıkladı. Uzaya gitmek isteyen insanlar önümüzdeki 18 ay içinde ya da en geç Nisan 2019’a kadar uzaya gönderilmeyi beklenen bir projenin yakın bir takipçisi.

Şirket, Nisan 2019’a kadar ilk roketi uzay turistlerine sunmayı hedefliyor. Şirketin başlatmayı taahhüt ettiği daha önce belirtilenden daha muhafazakar bir zaman çerçevesi 2018’in sonundan önce gerçekleşecek. Bu şekilde de daha önceki yapılacak olan testler sonucunda oluşabilecek tehlikelere engel konulacak. Bu konuda kısa bir özet geçersek; şirket, 2017’de uçuşları pilotları ve mühendisleriyle test etmeyi ve müşterileri 2018’de gezmeye başlamayı planladığını söyledi.

Blue Origin, bir günlük uzay turisti imkanı verebilecek

CNN haberine göre, şirketin CEO’su Bob Smith, Perşembe günü düzenlenen Ulusal Uzay Konseyi toplantısında “Gelecek 18 ay içinde insanları uzaya fırlatacağız” dedi. Smith, yolcuların “günlük vatandaşlar” olacağını da sözlerine ekledi.


Bu kısa sürecek olan turistlik serüveni, 11 dakikalık sürüş için kaça mal olacağı hala net değil. Virgin Galactic’teki benzer bir gezi fiyatı 250.000 dolar olarak biliniyor. Son zamanlarda Elon Musk’ın projeleriyle birlikte insanlığın uzaya daha erkenden alışacağını tahmin edebiliyoruz. Uzaya gitmek isteyen kişiler “uzay turistliği” olarak da adlandırırsak 10 yıl olmadan gerçekleşecek. Hatta Musk’ın projelerinde sorun çıkmazsa gelecek 10 yıl içerisinde Mars’a olan güven artacak ve insan ırkı birden çok gezende yaşamsal faaliyetlerini yürütmeyi başaracak. Tabi şuan için net bir şey söylenemez.

İlginizi Çekebilir :  En Çok Nükleer Silaha Sahip Olan 9 Ülke

Blue Origin, Nisan 2019’a kadar uzaya turist yollayacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

HP, 50.000 dizüstü bilgisayarının pillerini geri çağırdı AI.type uygulaması 31 milyon kullanıcının verilerini sızdırdı iOS 10.3 Beta 1 Test Kullanıcıları İçin Yayınlandı Mercedes ve Bosch otonom taksilerini test edecekler Yapay Zeka Kendi Dilini Üretince Facebook Panikledi Facebook Messenger chatbox eklentisi hazırlıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır