BTK’dan GitHub’a Erişim Engeli!

Ana Sayfa » Gündem » BTK’dan GitHub’a Erişim Engeli!
BTK’dan GitHub’a Erişim Engeli!

Dropbox, Google Drive ve OneDrive derken şimdide BTK el atarak GitHub‘ıda erişime engelledi.
BTK, Dropbox ile başlayan erişim engeli kararından sonrada Google Drive ve OneDrive‘ıda erişime kapattı. Şimdi ise bir çok kişi ve yazılımcının kullandığı dosya yükleme platformu olan GitHub‘ıda erişime kapattı.
Bu olay geçenlerde yaşadığımız, RedHack‘in Berat Albayrak‘ın mail hesabındaki 20 GB veriye eriştiği ve bunlardan bir kaç tanesini örnek olarak paylaştıktan sonra istenilenleri Sözcü’de kendileri paylaşarak şantaj yapmıştı. Ama bu şantaja karşı istenilenler yapılmadığından dolayı RedHack 20 GB veriyi internet ortamında yayınladığı iddia edilirken bu iddialar Google Drive, Dropbox, OneDrive ve GitHub platformlarında yayınlandığı söylentileri arasında yer alırken bu iddialarla BTK harekete geçti. Siteye şuan VPN türü yollar ile girmek mümkün.

BTK’dan GitHub’a Erişim Engeli! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Filistin Harita Servislerinden Silindi !Apple iOS 11 Güncellemesiyle Gelecek En Önemli 11 ÖzellikGoogle Arama Motoru’nun Arayüzünü Değiştirdi!Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği’den Yeni Nesiller İçin: ”Yarını Kodlayanlar” ProjesiWhatsApp iPhone Kullanıcılarına Yeni Özellik SunduWhatsapp Yeni Güvenlik Özelliği Ekledi!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır