E-Okul Nasıl Girilir? E-Okul Ne Zaman Açılacak?

Ana Sayfa » Gündem » E-Okul Nasıl Girilir? E-Okul Ne Zaman Açılacak?
E-Okul Nasıl Girilir? E-Okul Ne Zaman Açılacak?

E-Okul yaklaşık iki haftadır not bilgisi ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere bütün öğrencilere kapalı durumda.

Kapandığından bu yana birçok yöntem çıktı fakat sistem bu yollarla erişimleri kapattı. Bazı söylentilerde Ankara konumlu bir kişi tarafından sistemin ele geçirildiği söyleniyor. Fakat ALO 147‘den bilgi alındığından sistemde bir hata olduğu ve güncelleme ile açılacağı söyleniyor. Fakat hiçbir söylenti ve bizlere iletişim numarası ile bilgileri tutmuyor.

E-Okul Nasıl Girilir?

Geçtiğimiz haftadan bu yana bir sürü giriş yöntemleri çıkmıştı. İlk giriş yöntemi en güvenli olandı. Çünkü E Okul VBS uygulamasının ilk sürümlerinden olan 1.2.3 sürümü idi ve bu nedenle MEB‘e ait olduğundan tehlikeli bir unsur değildi. Daha sonra çıkan R-Okul ile girilebiliyordu fakat oda üçüncü tekil kişi tarafından yapıldığından öğrencilerin bilgileri paylaşılmıştı. Tekrardan notların gözükmemesi amacıyla mı yoksa öğrencilerin bilgileri paylaşıldığından mı engellendiği belli olmadı. Daha sonrasında Y-Okul çıkmıştı fakat oda aynı gün bir önceki çıkan yol gibi gün içerisinde yöntem yolu kapatıldı.

E-Okul Not Bilgisini Neden Kapattı?

ALO 147 den ulaşılan bilgiye göre sistemde bir hata olduğu ve güncelleme ile düzeltileceği bilgisi verildi. Fakat geçtiğimiz bir kaç gün önce TEOG için 8.sınıf öğrencilerine not bilgileri açılmıştı. Ortada dolaşan bir söyleme göre de Ankara konumlu birisinin sistemi ele geçirdiği idi. Eğer böyle bir şey olsaydı not bilgileri 8.sınıf öğrencilerine not bilgisinin açılacağını sanmıyoruz. Olay büyük ihtimalle okulun sonlarına doğru yoğunluktan olan çökmeler olabilir. Yani not bilgisi öğrencilere kapatılınca bu sayede öğretmenler daha rahat bir şekilde not bilgisi girebilecekler.

E-Okul Ne Zaman Açılacak?

Hemen yukarıda başlıktaki değerlendirmeleri göze alırsak en gerçekçi neden en sondaki oluyor. Yani okulların bitişine doğru sistemde büyük yoğunluk yaşanıyor. Öğretmenler bu yoğunlukta son kez sınavları girerken de projeleri ve performansları değerlendiriyor. Bu nedenle de girerken büyük sıkıntı yaşanabiliyor. Bu sebeple de çözümü not bilgilerini öğrenci görünümüne kapatmakla çözüm bulunmuş olunabilir. En büyük olasılıkla son hafta veya sisteme not bilgisi girmenin bittiği, karne basımının başlanacağı gün açılacaktır.

E-Okul

E-Okul

E-Okul Sistemi Nedir?

E-Okul sistemi, Milli eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılının Ocak ayında başlamış olan veli bilgilendirme sistemidir. Öğrenciler ve veliler bu sayede not bilgisine, devamsızlık, ders programı, nakil işlemleri gibi bilgilere göz atabiliyorlar. Bu sayede öğrenci diğer sınavlarına dikkat edebiliyor, devamsızlığına göre izin alıyor, nakil işlemlerine göz atabiliyor. Buna göre de öğrencinin velisi çocuğunu yönlendirebiliyor.

E-Okul Sistemi Nasıl Kullanılır?

Milli Eğitim Bakanlığı‘na bağlı olan sisteme buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Siteye girdiğimizde bize ilgilendiren sağ taraftaki Veli Bilgilendirme Sistemi olacak. Sol taraftaki yönetim sistemi olup, sadece öğretmenler giriş sağlayabilir, not bilgisi, devamsızlık bilgisi gibi bilgiler girilir. Öğrencinin TC Kimlik numarası ve okul numarası girdikten sonra 2.onay olarak öğrencinin fotoğrafı ve TC Kimlik kartında yer alan bazı bilgiler sorulur. Daha sonrasında giriş yapılarak not bilgisi, devamsızlık bilgisi, ders programı, nakil işlemleri gibi bilgilere bakabilirsiniz.

Ayrıca buraya tıklayarak “E Okul Not Bilgilerini Görme Yöntemi Ortaya Çıktı” başlıklı haberimizi okumayı unutmayınız.


E-Okul Nasıl Girilir? E-Okul Ne Zaman Açılacak? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

İsmail YAĞMUR04 Haziran 2017

Hayır o değil kaldıkmı geçtikmi belli değil sürpriz olacak bize

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Snap Spectacles ürününden dolayı 40 milyon dolar kaybetti Facebook’un AR Gözlüğüne Ait Patent Yayınlandı Uber, Cinsel Taciz Araştırmasından Gelen Tüm Önerileri Kabul Edecek Microsoft, güneş enerjisi için en büyük satın alımı yapıyor Fiat Chrysler 1.9 Milyon Otomobili Geri Çağırıyor Google Geliştiriciler Konferansının Tarihi Belli Oldu

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır