Elektrik Arızalarına “drone” Desteği!

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Elektrik Arızalarına “drone” Desteği!
Elektrik Arızalarına “drone” Desteği!

Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Murat Pınar, elektrik arızalarında kullanılabilecek yerli dronelardan söz etti.

Murat Pınar, yaptıkları çalışmalar neticesinde yazılımı ve tasarımı tamamen yerli olan drone prototipi geliştirdiklerini belirtti. Yapılan yerli yeni nesil drone ile elektrik hatlarında oluşan arızanın yerini ve nasıl oluştuğunu kolayca belirleyebilecek ve bu sayede normalden daha hızlı bir şekilde tespit yapıldığından rahatça müdahale edilerek oluşan zaman kaybından kurtulacak.

Murat Pınar, yaptığı açıklamada 1 yıla aşkın süren çalışmada sorumluluklarında bulunan illerde gerçekleştirdiği test uçuşlarından söz ederken Türkiye’de dağıtım sektöründe drone teknolojisini kullanan ilk firma olduğunu da belirtti.

Bir diğer önemli açıklaması ise yerli drone ile elektrik hatları üzerinde kontrolü rahatça olan kaçak elektriğinde uzaktan tespiti yapılabileceğini açıkladı.

Kaynak : Habertürk


Elektrik Arızalarına “drone” Desteği! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Xiaomi, GoPro’yu satın alabilir! Star Wars’ Yapımcıları Carrie Fisher İçin Bir Video Hazırladı Microsoft, güneş enerjisi için en büyük satın alımı yapıyor NASA Uzay Boşluğunun Sesini Dinleyebiliyor! Elon Musk, resmi olarak 2024’de insanları Mars’a gönderecek Özelliklerine göre en iyi akıllı fişler 2018

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır