Elektrik Arızalarına “drone” Desteği!

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Elektrik Arızalarına “drone” Desteği!
Elektrik Arızalarına “drone” Desteği!

Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Murat Pınar, elektrik arızalarında kullanılabilecek yerli dronelardan söz etti.

Murat Pınar, yaptıkları çalışmalar neticesinde yazılımı ve tasarımı tamamen yerli olan drone prototipi geliştirdiklerini belirtti. Yapılan yerli yeni nesil drone ile elektrik hatlarında oluşan arızanın yerini ve nasıl oluştuğunu kolayca belirleyebilecek ve bu sayede normalden daha hızlı bir şekilde tespit yapıldığından rahatça müdahale edilerek oluşan zaman kaybından kurtulacak.

Murat Pınar, yaptığı açıklamada 1 yıla aşkın süren çalışmada sorumluluklarında bulunan illerde gerçekleştirdiği test uçuşlarından söz ederken Türkiye’de dağıtım sektöründe drone teknolojisini kullanan ilk firma olduğunu da belirtti.

Bir diğer önemli açıklaması ise yerli drone ile elektrik hatları üzerinde kontrolü rahatça olan kaçak elektriğinde uzaktan tespiti yapılabileceğini açıkladı.

Kaynak : Habertürk


Elektrik Arızalarına “drone” Desteği! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Apple tekrardan soruşturma altına alındı Google, Arama Sonuçlarına Yerel Etkinlikler Ekliyor Yerli Hacker Filmi : Tehdit: Siber Çöküş Çok Yakında! Yemekteyiz Nazmiye Akkömür kimdir? Nereli, kaç yaşında ve ne iş yapıyor? En iyi oyuncu laptopları listesi 2018 KOSGEB desteklenen sektörler – Güncel liste 2019

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır