Facebook Community Help kriz aracı artık bireylerle sınırlı değil

Ana Sayfa » Gündem » Facebook Community Help kriz aracı artık bireylerle sınırlı değil
Facebook Community Help kriz aracı artık bireylerle sınırlı değil

Facebook, Güvenlik Kontrolü özelliğini geçtiğimiz yıldan bu yana geliştirmekte. Bunların yanında bir kriz merkezi haline getirmek için tamamlayıcı yetenekler ekliyor. Geçtiğimiz Şubat ayında şirket, bir kriz sırasında kullanıcıların bulmalarını ve yardımda bulunmalarını sağlayan Topluluk Yardımı‘nı tanıttı. Eylül ayında insanlara Güvenlik Kontrolü, Topluluk Yardımı ve medyaya makaleler gibi erişebilecekleri tek noktadan bir nokta olan Crisis Response’ı başlattı. Şimdi, Facebook Topluluk Yardımı’nda örgütlerin ve işletmelerin sadece bireylerden ziyade foruma üye olmasına izin verecek bazı değişiklikler yaptığını açıkladı.

Bir yetkili bu konuda “Kuruluşların ve şirketlerin Topluluk Yardımı’na üye olmalarını sağlamak onlara, krizlerden etkilenen topluluklara ulaşmanın yeni bir yolunu sunmak” dedi. “Örneğin, insanlara ücretsiz ulaşımdan sarf malzemelerine kadar her şeyi bulmalarına yardımcı olmak ve gönüllülere yardıma ihtiyacı olan kuruluşlarla bağlantı kurmak hakkında bilgi verebilirler.” Topluluk Yardımının, Hurricane Harvey, Brezilya ve Mumbai selleri, Orta Meksika’daki deprem ve Barselona’daki saldırı gibi 500’den fazla küresel kriz sırasında kullanıldığına dikkat çekti. 750.000’den fazla mesaj, yorum ve mesajla insanlar gönüllü imkanlara, acil sığınma evlerine, yiyecek ve giyecek bağışlarına erişti ve organize etti.

Facebook şuan için sınırlı şirket ve kuruluşlara bu özelliği sunmakta

Facebook şu anda ve Direct Relief, Feeding America, International Medical Corps, California Department of Forestry, Lyft ve Save the Children gibi erişim gruplarının başlattığı gruplardan şirketlere ve kuruluşlara bu özelliği sunmakta. Şirket, önümüzdeki haftalarda daha fazla grup tarafından kullanıma sunulacağını açıkladı.

“Bu güncellemenin insanlara kriz zamanlarında ihtiyaç duydukları yardımları daha da kolaylaştıracak. İşletmelerin ve kuruluşların çevrelerindeki daha güçlü topluluklar kurma fırsatı sağlayacağını umuyoruz” dedi.


Facebook Community Help kriz aracı artık bireylerle sınırlı değil - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Spotify’ın Üst Düzey Yöneticilerinden Biri Terör Saldırısında Vefat Etti TP-Link Yeni Telefonu Satışa Sunuldu Yeni Lityum İyon Pil Teknolojisi Facebook Terör İçerikleri için Yapay Zeka Kullanacak Angelina Jolie ile Cristiano Ronaldo’nun Yer Alacağı Türk Dizisi Google Chrome Materyal tasarım nasıl kullanılır?

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır