Facebook Lite, 500 Milyon İndirmeyi Aştı

Ana Sayfa » Gündem » Facebook Lite, 500 Milyon İndirmeyi Aştı
Facebook Lite, 500 Milyon İndirmeyi Aştı

Facebook Lite, iki yıl gibi bir süre içerisinde 500 milyon indirmeyi aşmayı başardı.

Facebook, lite uygulamasının bir lite sürümünü 2015 yılının başlarında yayınladı. Çoğu Lite uygulamasında olduğu gibi, hücresel verilerin sınırlı bir kaynak olabileceği büyüyen pazarlarda kullanılmak üzere tasarlanıyor.  Bu sayede kullanıcılar hem internet verisinden tasarruf ediyor hemde depolama alından büyük bir tasarruf sağlıyor. Özellikle interneti az olanlar ve akıllı cihazları biraz geride kalmışsa bu uygulamalar büyük bir yarar sağlamakta.

Facebook Lite 1 milyar indirmeye doğru ilerliyor

Facebook Lite, Play Store’da 500 milyon indirme gerçekleştirdi. Hala yükselme aşamasında olup 500 milyon ile 1 milyar  arasında bir indirme hacmine sahip. Hizmet 2015 yılının Ocak ayında başlayıp hizmete sunulmasıyla birlikte bu kadar süre içerisinde büyük bir başarı sağladı. İlk sürüm 2015 Ocak ayında yayınlanmasının ardından daha 3. yılına yaklaşmaya yakın 1 milyar indirmeye doğru adımlarını atmakta.

Bir diğer dikkat çeken unsur ise Google’ın daha önceden halihazırda yükletmiş olduğu uygulamalar önemli. Google’ın önceden yüklenmiş uygulamaları Play Store’daki indirmeler saydığına dikkat etmeniz önemli, çünkü Facebook’un lite versiyonunu kullanıcıların kendi isteği üzerine yüklemesi ve böyle bir indirme seviyesine ulaşması dikkat çekiyor.


Facebook Lite, 500 Milyon İndirmeyi Aştı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Pentagon’daki Binlerce Gizli Çalışan Deşifre Oldu Hornet uygulamasından hemcinsiyle ilişkiye girip gasp yaptı Pentagon, Huawei ve ZTE cihazlarının satışlarını yasakladı Twitter bu yıl terörle mücadelede 300.000 hesabı askıya aldı Samsung Kullanıcılarına Ücretsiz Netflix Fırsatı Apple ve Spotify Arasında Büyük Kavga Başlıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır