Facebook Marketplace bünyesinde araba satışı başladı

Ana Sayfa » Gündem » Facebook Marketplace bünyesinde araba satışı başladı
Facebook Marketplace bünyesinde araba satışı başladı

Facebook Marketplace bünyesini dahada geliştirerek araba satışını başlatarak araba satışı yapan siteleri çöplüğe atmayı planlıyor.

Facebook bir sosyal medya platformundan çıkıp yeni misyonunda internetin çeşitli kaynaklarının tek bir kaynakta birleştiği platform olmak istediğini görebiliyoruz. Facebook‘ta hemen hemen her şeyi satın alıp satabilirsiniz. Ancak dünyanın en büyük sosyal ağ şimdi bir araba satın almak için gidip gitmek istediğiniz yer olmak istiyor. Şirket bugün, kullanıcıların Marketplace platformunda araç satın alıp satmalarını kolaylaştırmak için otomobil bayisi olan web siteleri ile yeni ortaklıklar kurduklarını açıkladı.

Facebook Marketplace bünyesinde araba satışları büyük ilgi gördü

Facebook geçtiğimiz Ekim ayında kullanıcıların alış ve satışlarını kolaylaştırmak için Marketplace platformunu kullanıcılara sundu. ABD’deki milyonlarca insanın şu anda her gün arabalar aramak için Marketplace’i kullandığını söyleniyor. İstatistiklerin yükselişi envanterin genişletilmesine sebep oldu. En popüler kategorilerinden biri olduğu için, büyük otomobil bayisi olan web siteler ile ortaklık kurarak kullanılmış araç envanterini genişletmeye karar verdi.

Araba aramalarında filtreleme özelliği gelecek

Önümüzdeki haftalarda, Amerika’daki otomobil alıcıları, Facebook pazarında, ikinci el otomobilleri aramalarını kolaylaştıracak yeni özelliklerle karşılacaklar. Car.com, Edmunds, CDK Global ve diğerleri ile ortaklıklar yaparak mümkün olan otomobil bayilerinden envantere göz atabilecekler.

Kullanıcılar için listeleri yıl, model, marka, kilometre, araç türü ve iletim özelliklerine göre filtrelemek için araç bölümleri geliştirildi. Facebook Messenger, kullanıcıların CarCode, Gubagoo, ActivEngage ve benzeri sohbet sağlayıcılarıyla doğrudan bayilik temsilcileri ile iletişim kurmalarını sağlayacak. Yeni envanter önümüzdeki birkaç hafta içinde popüler olacak.


Facebook Marketplace bünyesinde araba satışı başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Nielsen 2016 En Çok Kullanılan Akıllı Telefon Uygulamaları Listesini Açıkladı Facebook geçici olarak takipten çıkma özelliği test ediyor Türkiye Yarışta nedir? Türkiye Yarışta nasıl indirilir? Fortnite Battle Royale’in Android tarihi ortaya çıktı Çin’in kanatlı uzay gemisi 2020’ye kadar fırlatılacak LG G7 yapay zeka düğmesi ile gelebilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır