Family Guy dizisinde İstanbul’a saldırı düzenlendi

Ana Sayfa » Gündem » Family Guy dizisinde İstanbul’a saldırı düzenlendi
Family Guy dizisinde İstanbul’a saldırı düzenlendi

Family Guy dizinin yeni bölümünde İstanbul’da, başta Ayasofya‘yı ele alan bölümde Şehitler Köprüsü patladı.

Bugün geçmiş yıllardan bu yana popüler dizinin yeni bölümünün bir parçasının İstanbul‘da geçmesi çeşitli düşüncelere neden oldu. Dizinin 16.sezonun 2.bölümünün bir sahnesinde İstanbul‘da geçiyor. Desektikonlar olarak adlandırılan robotların İstanbul’a saldırması, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü‘nün patlatılması gibi birçok ince detay içeriyor.

Family Guy, bu bölümde neden şüpheleri üzerine çekti?

Dizinin bu bölümünde çok kültürlü atmosfere sahip olan İstanbul sokaklarındaki insanları 16.yy’daki ortam varmış gibi çağın gerisinde kaldığı imajı verildi. En büyük kısım ise Peter adlı karakterin “Ayasofya Kilisesini” bu robotlardan korumak için İstanbul’a gelmesi, daha sonra köprüde büyük robotu yok etmek için bombayı tetiklemesi ve sonrasında köprüde büyük bir patlama medyana gelmesi şüpheleri uyandırdı. Ayasofya‘nın hedef alınıp Şehitler Köprüsü‘nde patlamanın gerçekleştiği bölüm, maraton için yapılan terör uyarısının ardından geldi. Dizinin bu bölümünün daha önceki zamanlarda hazırlanıp yayına sokulması olayların yakın zamanda denk gelmesine sebep oldu.


Dizinin yıllar önceki bölümlerinden buyana birçok komplo teorilerine sebep olması ve hatta dizideki olayların daha sonradan yaşanması çok dikkat çeken unsurlardan birisi oluyor.


Family Guy dizisinde İstanbul’a saldırı düzenlendi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ford Mustang GT “İyi Komşu Modu” ile Geliyor! Alibaba, E-ticaret Şirketine 1 Milyar Yatırım Yapacak Netflix dizisi MINDHUNTER’dan yeni bir fragman geldi Suicide Simulator Ücretsiz Steam Key’i Facebook, Çevrimdışı Video Özelliği Üzerinde Uğraşıyor En iyi kripto para madenciliği yazılımları 2018

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır