FC Barcelona’nın Sosyal Medya Hesapları Ele Geçirildi

Ana Sayfa » Gündem » FC Barcelona’nın Sosyal Medya Hesapları Ele Geçirildi
FC Barcelona’nın Sosyal Medya Hesapları Ele Geçirildi

FC Barcelona futbol takımının sosyal medya hesapları bu sabah günün erken saatlerinde ünlü korsanlar tarafından ele geçirildi.

Bugün, günün erken saatlerinde Barcelona‘nın Facebook ve Twitter hesapları ele geçirildi. Ele geçiren korsan grup ise daha öncelerinde ismini çok duyduğumuz OurMine adındaki korsan grup. Ünlü hacker grubu 23 Ağustos Çarşamba günü erken saatlerde Barcelona‘nın resmi Twitter ve Facebook hesaplarını devraldı ve büyük bir yanlış anlaşılmaya sebebiyet verdi.

Saldırı, kulübün eski oyuncusu Neymar‘ı Parc des Princes‘e kaydını takiben yapılan sözleşmenin ihlal edildiği iddiasıyla 8.5 milyon avroya dava açmayı planladığını açıklaması sonrasında geldi. Brezilya uluslararası Camp Nou‘dan ayrıldı. PSG’ye (Paris Saint-Germain FC222 milyon avroluk (262 milyon dolar) bir dünya rekoru bir ücretle geçti.

OurMine, FC Barcelona futbol takımının hesabından yanıltıcı paylaşımda bulundu

Di Maria, eski Real Madrid ve Manchester United yıldızı, Liverpool’dan Philippe Coutinho‘yu imzalama girişimlerinde yenilgiyi kabul ettikten sonra korsan grubun hedefi oldu.  Futbol takımının resmi Twitter hesabından “Welcome Angel Di Maria to FC Barcelona! #DiMariaFCB” yazan bir dizi tweet paylaşıldı. Yani Di Maria adındaki ünlü futbolcunun Barcelona furbol takımına transfer olduğu algısı yaratıldı.  Daha sonralarında ise hesabın ele geçirildiği anlaşılınca yetkililer hesabı OurMine‘dan geri almayı başardı. Ve daha sonrasında hesabın ele geçirildiğine dair tweet paylaşıldı.

 

OurMine adlı hacker grubunun daha öncelerinde kişilerin hesaplarının güvensiz olduğuna dair paylaşım yapıyordu ve önerilen güvenlik paketlerinden almaları tavsiye ediliyordu. Fakat bu sefer amacından biraz uzaklaşmış gibi gözüküyor.


FC Barcelona’nın Sosyal Medya Hesapları Ele Geçirildi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Berkant Oğuzcan23 Ağustos 2017

Gerçekten üzücü bir durum hesaplarından Di Maria Barcelona’ya Hoşgeldin. Şeklinde paylaşım yapılmış daha sonra kaldırıldı.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Apple gelecekte oluşabilecek maden kıtlığı için önlemini alacak Twitter, Zorbalık ve Nefret Söylemine Karşı Yeni Adımlar Atıyor Google Chrome Reklam Engelleyicisi İle Karşımıza Çıkacak Twitter Artık Lite Versiyonuyla Daha Hızlı Twitter boykot sonrasında yeni düzenlemeye gidiyor Dizüstü bilgisayar nasıl temizlenir?

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır