Firefox Quantum beta, hızınızı iki katına çıkarmayı vaat ediyor

Ana Sayfa » Gündem » Firefox Quantum beta, hızınızı iki katına çıkarmayı vaat ediyor
Firefox Quantum beta, hızınızı iki katına çıkarmayı vaat ediyor

Firefox Quantum beta, tarayıcı hızlarınızı iki katına çıkarmayı vaat ediyor.

Project Quantum için geçtiğimiz yıl planlarını açıkladıktan sonra, Mozilla şimdi elden geçirilmiş yeni bir Firefox versiyonunu beta aşamasında başlattı. Bu durum Chrome için giderek zorlaşan bir tehlike haline geldi. Tarayıcının geliştirmeleri göz önüne alındığında, bu da çok uygulanabilir bir mücadeledir. Hız konusunda geldiğimiz de Mozilla, Quantum versiyonu için bir yıl önce Firefox’un yaklaşık iki katı kadar hızlı olduğunu söylüyor. Bu büyük oranda, tek çekirdekte tek bir hafızada aç olan süreç boyunca çalışan Mozilla‘nın programlama dilinde Rust ile yazılmış yeni bir CSS motoruna bağlı. Ayrıca sekmeleri öncelikli olarak kullanan sekmeleri arka planlardan önce yüklerken Mozilla‘nın Quantum‘u Chrome‘dan RAM konusunda %30 daha verimli hale getirdiğini belirtti. Ekip ayrıca, yavaşlığa katkıda bulunan 469 bug ın izini sürdü ve yok etti.

Firefox Quantum ne zaman yayınlanacak?

Genel olarak, daha yüksek seviyede DPI görüntüler üzerinde daha iyi çalışacak daha minimalist bir görünüm var. Ancak özgün stilin hayranları yine de eski tercihlere geri dönebilirler. Şu anda Linux, MacOS, Windows, Android ve iOS için beta sürümünde mevcut. Ancak 14 Kasım‘da piyasaya çıkması bekleniyor, bu nedenle etkinin görülmesi çok uzun süre beklemeyin.


Firefox Quantum beta, hızınızı iki katına çıkarmayı vaat ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Star Wars: The Last Jedi’a Ait Posterler Ortaya Çıktı Huawei, uluslararası akıllı telefon sevkiyatlarını askıya alabilir Apple Hollywood Sektörüne Giriş Yapıyor GoPro Hero 5’in Türkiye Fiyatı Ortaya Çıktı! IPhone 8’in Arka Kasasının Görüntüleri Sosyal Medyaya Sızdırıldı Indiana Jones 5 çekimleri gelecek yıl başlayacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır