Google, isteğe bağlı artırılmış güvenlik sunacak

Ana Sayfa » Gündem » Google, isteğe bağlı artırılmış güvenlik sunacak
Google, isteğe bağlı artırılmış güvenlik sunacak

Google, “yüksek riskli” kullanıcılar için artırılmış güvenlik sunacak.

Google, Salı günü çevrimiçi saldırıların sık hedefi olabilecek “yüksek riskli” kullanıcılar için daha güçlü bir çevrimiçi güvenlik önereceklerini söyledi.

ABD’li teknoloji şirketi, kişisel bir Google hesabına sahip olan herkesin, yeni “gelişmiş korumaya” kayıt yaptırabileceğini belirtti. Kullanıcıların ek güvenlik için “kolaylık sağlamak” gerektiğini belirtti. Bir Google güvenlik blog yazısında “Bu alışılmadık adımı attık, çünkü kullanıcılarımızın, özellikle hedeflenen çevrimiçi saldırılara maruz kalma riskinde olan gözden kaçan azınlıklar var.” dedi. Ayrıca “yüksek riskli” kullanıcılar olarak söz edilen kişilere de örnek göstermeden geçmedi. “Örneğin, bunlar yaklaşmakta olan bir seçim için hazırlanan kampanya görevlileri, kaynaklarının gizliliğini korumaya ihtiyaç duyan gazeteciler veya güvenlik arayan istismar edilen kişiler” olabilir.

Google, bu kullanıcıların hileli erişimden korunmak için iki faktörlü kimlik doğrulamanın bir parçası olacak olan fiziksel bir USB anahtarı ile hesaplarına giriş yapmalarını isteyecektir.

Google blog yazısında kimlik avından da söz etti

Bildiride “Güvenlik anahtarınız olmayan bir saldırganın, parolanız olsa bile otomatik olarak engelleniyor” dedi. Şirket, bu hesaplar için ek izleme yapacak. Ve kimliğe bürünmeye karşı korumayı ve bir hesaba erişim elde etmek için kimlik avını hedefleyen bazı uygulamalara erişimi sınırlayacaktır. Bazen en özenli ve güvenlikle düşünen kullanıcılar bile kimlik avına tuzak düşebildiğini belirtti. özellikle de kimlik avı dolandırıcılıkları söz konusu kullanıcıyı tek tek hedef alıyorsa kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Kimlik avı, kullanıcı adları, şifreler, banka hesabı bilgileri ve kredi kartı numaraları gibi gizli bilgileri elde etmek için aldatmacanın kullanılmasıdır. Özellikle şirketin blog yazısında belirtmiş olduğu kişiye özel kimlik avları kaçınılmaz olabiliyor.


Google, isteğe bağlı artırılmış güvenlik sunacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Duolingo Japonca Dil Kursu Tüm Kullanıcılar İçin Geldi Orkun Işıtmak, Gezi Parkı İle İlgili Videolar Hakkında Açıklama Yaptı YouTube Çift Tıklama Özelliği Getirdi Rus milyarder NASA’ya kafa tutacak Sena Şener kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Apple, iCloud Etkinleştirme Kilidi Aracını Web Sitesinden Kaldırdı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır