İnstagram Arşivleme Özelliğini Test Ediyor

Ana Sayfa » Gündem » İnstagram Arşivleme Özelliğini Test Ediyor
İnstagram Arşivleme Özelliğini Test Ediyor

Instagram, silmek istemediğiniz fotoğrafları saklamanıza yardımcı olacak bir özellik üzerinde çalışıyor.

Eğer daha önceden paylaşmış olduğunuz fotoğraflardan utanç duymaya, canınızı sıkmaya başladıysa test aşamasında olan ‘Arşivleme’ özelliği ile saklayabilirsiniz. Bu sayede silmeye kıyamadığınız, fakat gördükçe bunalıma sokan fotoğraflarınızı yok etmeden saklayabilirsiniz.

İnstagram’ın test ettiği özellik nasıl kullanılıyor?

The Verge haberine ait görselleri incelediğimizde özellik hemen hemen aklımızda bir yer kazanıyor. Görselleri inceleyecek olursak; paylaşmış olduğumuz her fotoğrafın sağ üst köşesinde üç nokta yer alıyor. Üç noktaya tıkladığımızda karşımıza arşivleme özelliği gelecek. Yani silip kıyamadığınız fakat daha fazla gözükmesini istemediğiniz fotoğrafı, videoyu bu sayede bir köşede kimseye gözükmeyecek şekilde saklayabilirsiniz.

Eğer arşivlemiş olduğunuz fotoğraflara göz atmak istiyorsanız da profilinizde sağ üst kısmında gelecek olan saat ikonuna basarak arşivlenmiş içeriklere ulaşabiliyorsunuz. Arşiv kısmında bize sunulan özelliklerle incelersek; arşivlenmiş içeriği tekrardan profile aktarma, Messenger‘da veya WhatsApp‘la gizli olarak paylaşma veya arşivden de silip ömür boyu kurtulabileceksiniz.

İnstagram deneyimini geliştirmek için yeni yollar deneyen sosyal medya ağı, bu adımla birlikte aynı Facebook gibi bir özellikle farkında olmasak da harika bir özellik sunacak. Fakat özelliğin daha test aşaması olduğundan özelliğin bizlere ne zaman sunulacağı hakkında bilgi almıyor. Fakat böyle bir özelliğin çıkacağının varlığıyla birlikte test aşamasında olması, özelliğin kısa bir zamanda yayınlayacağına işaret.


İnstagram Arşivleme Özelliğini Test Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Citroën, Ekim’de %0 faiz ve takas fırsatları sunuyor Samsung Kullanıcılarına Ücretsiz Netflix Fırsatı Indiana Jones 5 çekimleri gelecek yıl başlayacak Bill Gates Arizona’da akıllı şehir inşa ediyor Mr. Robot 3. sezon başladı Sürücüsüz Araçlar İçin Samsung’da İlk Adımını Attı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır