v İnstagram Korsanları Milyonlarca Kullanıcının Verilerini Satıyor - Webtakibi

İnstagram Korsanları Milyonlarca Kullanıcının Verilerini Satıyor

Ana Sayfa » Gündem » İnstagram Korsanları Milyonlarca Kullanıcının Verilerini Satıyor
İnstagram Korsanları Milyonlarca Kullanıcının Verilerini Satıyor

Bu haftanın başlarında İnstagram korsanları yararlanmış olduğu açık ile altı milyon kullanıcının kişisel bilgisini ele geçirmeyi başardılar.

Bu haftanın başlarında hackerlar ünlülerin ve doğrulanmış kullanıcıların hesaplarını hedefleyen bir Instagram hatasından yararlandılar. Ayrıca bunun dışında yaklaşık altı milyon kullanıcının kişisel bilgilerini ele geçirmeyi başarabildikleri ortaya çıktı. Instagram yetkilisinden bir açıklama ile  aksaklığının sorumluluğunu üstlendiğini ileri sürdü (açık daha sonrasında düzeltildiği duyuruldu). Ayrıca ihlalin doğrulanmış hesaplarla sınırlı olduğunu söyledi; ancak saldırının beklenenden çok daha yaygın olduğu açık bir şekilde ortaya çıktı.

Sosyal medya ağı, kullanıcıların şifrelerinin çalınmadığını açıklığa kavuştururken, ele geçirilen asıl veriler, e-posta adresleri ve telefon numaraları gibi kişisel bilgiler içermekte. Bilgisayar korsanları, o tarihten sonra, kurbanların ayrıntılarının 10 dolara alınabildiği Doxagram adlı bir aranabilir veritabanının bulunduğunu belirtti.

İnstagram Korsanları birçok dünyaca ünlü kişilerin bilgilerini de ele geçirmiş

Güvenlik şirketi RepKnight’e göre, bilgisayar korsanlarının veritabanında Leonardo DiCaprio, Emma Watson, Harry Styles, Beyonce, Taylor Swift, Adele, Britney Spears ve David Beckham gibi ünlüler için iletişim bilgileri bulunuyor. Cuma akşamı itibarıyla Doxagram sitesi çevrimdışı duruma getirildi, ancak bunun geçici olup olmadığı veya şriketin harekete geçmesinin sonucu net değil. Bu maalesef kişisel bilgilerin Dark Web’de paylaşılmasını engellemez.


İnstagram Korsanları Milyonlarca Kullanıcının Verilerini Satıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Gelinim Mutfakta Rümeysa Aydın kimdir? Kaç yaşında, nereli ve İnstagram hesabı ne? Steam Key nedir? Steam Key nasıl kullanılır? WhatsApp Emoji Arama Özelliği Getirdi Google Yalan Haberlere Karşı Yeni Dönem Başlıyor PlayStation’dan Harika Yarışma Ücretsiz Golden Fever Steam Key’i

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır