iPhone kilitleyen kod sorunu için güncelleme gönderdi

Ana Sayfa » Gündem » iPhone kilitleyen kod sorunu için güncelleme gönderdi
iPhone kilitleyen kod sorunu için güncelleme gönderdi

Son zamanlarda ortaya çıkan Hintçe bir kod iPhone marka cihazları çökertmeye başladı. iPhone kilitleyen kod birçok kişiyi mağdur etmekle kalmayıp cihazların tamamen erişimini kaybetmesine sebep oldu.

iOS 11 ile birlikte gelen birçok hatadan biri olan bu kodun telefonu çökertmesi kullanıcıları sinirlendiren bir durum olarak karşılanıyor. Karşı taraftan size gönderilen mesajın ardından telefonun çökmesine ve mesajlar uygulamasına erişimin engellenmesine yol açıyor.

Bazen şaka amaçlı gönderilen bazende durumdan haberi olmadan deneme amaçlı koda bakan kişilerin telefonunun ekranında yükleniyor simgesi oluşuyor. Hemen ardından ise şifre girme ekranı geliyor ve sorun bazen çözülüyor bazen de çözülmüyor. Genellikle WhatsApp üzerinden gönderilen iPhone kilitleyen kod uygulamanın kilitlenmesine sebep olmakla birlikte erişime engellenmesine sebep oluyor.

iPhone çökerten kod sorunu nasıl düzeltilir?

  • Mesaj WhatsApp’dan gönderildiyse Web sürümüne girerek silebilirsiniz.
  • Cihazı bilgisayara bağlayarak sürümünü yükseltmek sorunu giderebilir.
  • Telefonun kapatıp açılması bazı  cihazlarda çözüm olabiliyor.

Güncelleme: Apple sorun ile karşılaşan kullanıcıların cihazlarına yazılım güncellemesi gönderdi. Gönderilen güncellemenin yüklenmesinin ardından sorun ortadan kalkmış hale geliyor.

Yazılım güncellemesi nasıl yüklenir?

iOS 11.2.6 güncellemesini yüklemek için yapmanız için cihazınızdan, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme sekmesine gitmeniz gerekmektedir. Burada size verilen yönergeleri takip ederek cihazınıza yeni güncellemeyi yükleyebilirsiniz.


Güncelleme ile gelen notlar arasında “Bazı karakter dizileri kullanıldığında uygulamaların çökmesine neden olabilen bir sorunu düzeltir”, “Bazı üçüncü parti uygulamaların harici aksesuarlara bağlanamamasıyla ilgili bir sorunu düzeltir” şeklinde ifadelere yer verildi.

Yeni güncelleme ile herhangi bir sorunun gelip gelmediği henüz bilinmiyor. iPhone kullanıcıları yeni güncelleme ile bütün sorunların çözülmesi ve yeni hataların gelmemesi konusunda endişeliler.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

iPhone kilitleyen kod sorunu için güncelleme gönderdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

furkan balcı20 Şubat 2018

Telefonuma kod geldi güncellemesi geldi sonra.guncellemeye bastım etraf beyaz ortada iPhone logosu olan ekran geldi ve telefonum öyle kaldı ne yapmam gerekir?

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sıfır Bir 5. Sezon 4. Bölüm yayınlandı! Sıfır Bir son bölüm izle Galaxy Note 8 için Android 8.0 Oreo güncellemesi geldi AI.type uygulaması 31 milyon kullanıcının verilerini sızdırdı Tesla, 800 farklı mağazada güneş paneli satışı yapacak Instagram kamerası Superzoom özelliği ile güncellendi Archive.org TİB Tarafından Yasaklandı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır