Microsoft Wi-Fi saldırısı güvenlik açığını giderdi

Ana Sayfa » Gündem » Microsoft Wi-Fi saldırısı güvenlik açığını giderdi
Microsoft Wi-Fi saldırısı güvenlik açığını giderdi

Microsoft Wi-Fi saldırısı güvenlik açığını kendi bünyesi içerisinde giderdi.

Teknoloji şirketleri, WPA veya WPA 2 şifrelemesini kullanarak tüm modern Wi-Fi ağlarını etkileyen yeni bir Wi-Fi kullanımına karşı aktifliğini göstermeye başlıyor. Güvenlik açıkları saldırganların aygıtlar ve kablosuz erişim noktaları arasındaki kablosuz trafiğin okumasına neden olur. Bazı durumlarda web sitelerine kötü amaçlı yazılım enjekte etmek için değiştirmelerine izin verir. Güvenlik araştırmacıları, macOS, Windows, iOS, Android ve Linux platformuna sahip cihazların bu güvenlik açıklarından etkilenebileceğini iddia ediyor.

Microsoft Wi-Fi saldırısı güvenlik açığını giderdi

Microsoft, sorunu Windows işletim sistemini mevcut kullanantüm müşteriler için düzelttiğini açıkladı. Bir Microsoft sözcüsü The Verge’ye verdiği demeçte, “Bu sorunu çözmek için bir güvenlik güncelleştirmesi yayımladık” diyor. “Güncelleştirmeyi uygulayan veya otomatik güncelleştirmeleri etkinleştiren müşteriler korunacaktır. Korunmasını sağlamak için müşterileri otomatik güncelleştirmeleri açmaya teşvik ediyoruz. “Microsoft, güncellemenin ayrıntılarını bugün sonra yayınlamayı planlıyor.

Android birkaç hafta içinde düzeltilecek

Güvenlik açıklarının en kötü durumundan etkilenen Android ve Linux cihazlarında saldırganların yoğun olduğu görülüyor. Google “etkilenen cihazlar için önümüzdeki haftalarda” bir düzeltme sözü verdi. Google‘ın kendi Pixel cihazları, ilk düzeltmeleri alan cihazlar olacak. 6 Kasım 2017 güvenlik düzeltme eki seviyesine sahip ancak çoğu diğer cihazlar en yeni güncellemelerin altında bile. Güvenlik araştırmacıları, Android cihazlarının yüzde 41’inin trafik işlemlerini içeren “aşırı derecede yıkıcı” bir Wi-Fi saldırı varyantına karşı savunmasız olduğunu ve eski cihazları düzeltmek için zaman aldığını iddia ediyor.


Microsoft Wi-Fi saldırısı güvenlik açığını giderdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Akıllı Otomobillere Özel Antivirüs ePTTAVM üzerinden e-tanzim ile nasıl alışveriş yapılır? BİLMÖK 2017 3 Mart’ta Konya’da Başlıyor Instagram, Android uygulaması için test programı başlattı Gboard Android versiyonu, şimdi 300’den fazla dil destekliyor Dünya Çapında Açlık Sorununa Sizde Katkıda Bulunun : ShareTheMeal Uygulaması

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır