NASA’ya İş Başvurusunda Bulunan 9 Yaşındaki Çocuk

Ana Sayfa » Gündem » NASA’ya İş Başvurusunda Bulunan 9 Yaşındaki Çocuk
NASA’ya İş Başvurusunda Bulunan 9 Yaşındaki Çocuk

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), dünyayı uzaylıların yaşam tarzından koruyacak bir “gezegen koruma memuru” işe alacağını açıklamıştı. İş ilanında “insan ve robotlarla yapılan uzay keşiflerinde biyolojik kirliliğin” engellenmesinden sorumlu olacağı belirtildi. İş tanımında bu işin amacı hem Dünya’ya dönen uzay araçlarının hem de insanların diğer gezegenlerde yaratabileceği kirliliğin önlenmesi olarak açıklandı. USAJOBS web sitesine göre NASA gezegen koruma görevlisinin pozisyonu yılda 124406 $ ila 187.000 $ ödüyor. ABD’nin New Jersey Eyaletinden 9 yaşındaki Jack Davis bu iş için el yazısı ile NASA’ya iş başvurusunda bulundu.

4.sınıfa giden çocuğun NASA yetkililerine yazmış olduğu işte o yazı!

Galaksinin Koruyucuları okulunda 4.sınıfa gittiği belirten çocuk yazısında “Dünyayı uzaylılardan koruma işinde çalışmak istiyorum. 9 yaşında olabilirim ama bu iş için uygun olduğumu düşünüyorum. Nedenlerimden birisi kız kardeşimin bana uzaylı gibisin demesi. Ayrıca tüm uzay ve uzaylı filmlerini izledim. Marvel S.H.İ.E.L.D Ajanları ve Siyah Giyen Adamlar dahil. Harika bir bilgisayar oyuncusuyum. Genç olduğumdan uzaylı gibi düşünmeyi kolay öğreneceğimi düşünüyorum. ” dedi.  Galaksinin Koruyucuları da yakın zamanda çıkan bir bilim kurgu filmidir.  NASA yöneticilerinden Dr. James L. Green cevap olarak ” O okulda okuduğunu duydum ve bu işe gerçekten ilgili olduğunu gösteriyor. Bu harika. Bu iş çok havalı ve önemli ama aslında biz Ay’dan ve Mars’dan getirdiğimiz örneklerdeki mikrobakterilerden Dünya’mızı korumak ve kendi mikroplarımızı diğer gezegenlere yaymamak için bir görevli arıyoruz. Kapımızı her zaman geleceği parlak bilim adamları ve mühendislere açık. Umarım çok çalışır ve okulunda başarılı olursun. İleride seni NASA’da görmeyi umuyorum.” söyledi.


NASA’ya İş Başvurusunda Bulunan 9 Yaşındaki Çocuk - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Galaxy Note 8 için Android 8.0 Oreo güncellemesi geldi Apk Dosyaları Telefonlar İçin Zararlı mıdır? Twitter üzerinden Uber’e binlerce destek geldi! Ubisoft, 30.yıl Şerefine Ücretsiz Assassin’s Creed 3 Dağıtıyor! Samsung CHG90 49 inç monitör detaylı inceleme Instagram’a Canlı Yayın Özelliği Getirildi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır