Snapchat Reklamverenleri Uygulamasına Çekmeye Çalışıyor

Ana Sayfa » Gündem » Snapchat Reklamverenleri Uygulamasına Çekmeye Çalışıyor
Snapchat Reklamverenleri Uygulamasına Çekmeye Çalışıyor

Snapchat‘ın Stock Dips’i, reklamverenlerini uygulamasına çekmeye çalışıyor.

Snapchat‘ın ana şirketi olan Snap Inc., 8 Haziran Perşembe günü ticarette yüzde 5 oranında düşüş yaşadı. Bu, Snap hisselerinin Mart ayında halka arzdan bu yana ilk kez hisse başına 17 dolarlık halka arz fiyatına neden oldu. Buna ek olarak, şirketin CEO’su Evan Spiegel‘in net değeri, Bloomberg raporuna göre 3,9 milyar dolara geriledi. Spiegel, temelde görüntü ve video mesajlaşma uygulamasını başlatmak için bir milyoner oldu. Onun net değeri şirket ile hisse senetlerine bağlanmış idi.

Düşüş, şirketin yeni kullanıcılar kazanamaması ile kaynaklı bir durum. Facebook hikayeler ve Instagram hikayelerinin son zamanlarda büyümesi nedeniyle sıradan kullanıcılarını da zor durumda bırakıyor. Şirket, kullanıcı büyümesinin durduğunu açıkladı; gelir ise beklentilerinin altına düştü. Ayrıca, fotoğraf uygulamasının pazarlamacılar ve reklamverenleri kendi uygulamasına çekmesi zor bir zaman geçiriyor.

Statista’nın Sosyal Medya Sorumlusu tarafından yapılan bir araştırmaya göre Snapchat‘ı 2017 yılının ilk çeyreğinde kullandıklarını açıkladı. Bu veriler, bu sosyal medyanın Instagram‘a sahip olan Facebook‘un arkasında yer almasına sebep oluyor. Pazarlamacıları cezbetmek söz konusu olduğunda Pinterest ve Twitter bile ileride yer alıyor.

Snapchat, yeni self-servis araçları ve sertifikalı ortaklarıyla reklamverenleri kendilerine çekmeye çalışıyor, TechCrunch’a göre. Güven, iş dünyasında önemli bir bileşen. Snapchat, reklamverenleri en üst düzeyde güvenle kampanyalar satın alıp yaratmaya davet ediyor.

Snap Inc., geçtiğimiz ay bildirilen ilk kazancından sonra reklamverenleri cezbedecek ve 158 milyon $ öngörülen kazançla karşılaştırıldığında 149.6 milyon $ gelir sağladı. Zararlar da bir önceki çeyreğe göre 104 milyon $ ‘dan birinci çeyrekte 2.22 milyar dolara ulaştı. İşaretler, şirketin ödediği 2 milyar dolarlık hisse tazminatıyla bile, Snap için iyi görünmüyor.

Snapchat reklamverenler için neler yapmaya hazırlanıyor?

Temmuz ayında, reklamverenler Dikey videolara yatay videolar kesen Snap Publisher‘ı kullanacaklar. Bu arada, Snapchat’ın Reklamları API’sı, teknoloji şirketlerine,uygulamada reklamları optimize etmeye yönelik araçlar satın almalarını sağlayacak. Şirket, Booyah Advertising, Resolution Media ve PMG Worldwide gibi 25 yeni ortak ekleyerek ortak programını genişletmek istiyor.


Snapchat Reklamverenleri Uygulamasına Çekmeye Çalışıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

100 Milyon Dolarlık Netflix Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı Galaxy Note 7 ABD Uçuşlarında Yasaklandı! YouTube önerilen video bağlantıları özelliğini kaldıracak Suudi Arabistan internet üzerinden arama yasağını kaldırıyor Swarm’da Türkiye rekor kırarak globalde birinci oldu 1 Yıl Gölde Kalan iPhone 4 Yeniden Çalıştı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır