SpaceX’in Falcon Heavy roketinin kalkış tarihi ve özellikleri

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » SpaceX’in Falcon Heavy roketinin kalkış tarihi ve özellikleri
SpaceX’in Falcon Heavy roketinin kalkış tarihi ve özellikleri

SpaceX‘in kalkışı uzun süredir beklenen roketi Falcon Heavy’nin kalkışı nihayet gerçekleşti.

Apollo 11’i Ay’a götüren Saturn V‘den beri en güçlü motora sahip roket oldu. 27 Merlin motoruna sahip roket 6 Şubat öğleden sonra 13.30’da (ABD saati ile) kalkacak. Motorların bağlı olduğu 3 ana roketin tekrar kullanılması için Dünya’ya iniş yapacağı yerler belirlendi. Falcon Heavy, potansiyel insan uzay uçuşu ve Ay’a veya hatta Mars’a dönük olarak tasarlandığı için, bir sonraki en yakın kalkışta yükü iki katına çıkarabileceğinin tahmininde bulunuluyor. Musk, Falcon Heavy’in ilk lansmanına ilişkin beklentileri düşürmeye ve patlama tehlikesi ile sonuçlanabileceği konusunda uyarıda bulunmaya da çalıştı. Ayrıca kırmızı gezegen için bir kırmızı Tesla Roadster ile göndermeyi planlıyor.

SpaceX Falcon Heavy roketini en yakın yerden nasıl izleniyor

Kennedy Uzay Merkezi Ziyaretci Kompleksi, SpaceX’in yeni roketinin lansmanının halka en yakın görüntüsünü sunmakla görevli. En yakın yerden izleme ücreti kişi başı 195 Dolar olarak belirlenmiş durumda.


Kalkışı Apollo 11’in de Neal Armstrong ve Buzz Aldrin’i Ay’a göndermek için kullandığı yeri kullanarak gerçekleştirecek. Ayrıca bütün kalkışı canlı olarak yayınlayacaklar. Bu gelişmelere bakacak olursak yakın bir zamanda Marslı filmi gerçek olabilir.

 


SpaceX’in Falcon Heavy roketinin kalkış tarihi ve özellikleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

PlayerUnknown’s Battlegrounds – PUBG Sistem Gereksinimleri Taylor Swift’in Müzikleri 12 Gün İçinde 400 Bin Dolar Kazandı Yeşilay 4. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi başlıyor Yeni Galaxy Note 7 İçin Tarih Açıklandı! Yeni PUBG silahı UE81 yakında geliyor Samsung Galaxy S9 Hakkında Detaylar Ortaya Çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır