Tayland Sokaklarını Akıllı Yeleğe Sahip Köpekler Koruyacak

Ana Sayfa » Gündem » Tayland Sokaklarını Akıllı Yeleğe Sahip Köpekler Koruyacak
Tayland Sokaklarını Akıllı Yeleğe Sahip Köpekler Koruyacak

Tayland‘daki bir reklam ajansı, muhtemelen sokak köpeklerini Bangkok sokaklarında ve sokakların koruyucuları haline getirebilecek bir “akıllı yelek” geliştirdi. Sokaklarında başıboş gezen köpekler için geliştirilen akıllı yelek sayesinde köpekler havlayınca sensörler uyaracak.

Tayland sokaklarında başıboş gezen köpekler için yapılan akıllı yeleğin işlevi ne?

Gizli bir video kamera ile donatılmış yelek, köpek havlamaya başladığında köpeklerin bir cep telefonu ve bilgisayar uygulamasıyla ne gördüğünü gösteren canlı yayın videoları gönderen algılayıcılara sahiptir. Çoğu ülkenin şehirlerinin sokaklarında sokak köpekleri bulunuyor ve geliştirilmiş akıllı yeleklerin hem köpeklere hem de topluma yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Güney Kore‘nin Samsung Electronics‘in yan kuruluşu olan Cheil reklam ajansının yaratıcı ekibinde bulunan Pakornkrit Khantaprap, “Sokak köpeklerinin topluluklar için gece saatleri olabileceğini hissetmelerini sağlayacak” dedi.

Turner, 2014 yılının sonlarında ülkenin ilk Hayvan Refah Yasası olmasına rağmen, en çok iki yıl hapsi ve 40 bin baht (1,205 ABD Doları) para cezası ile cezalandırılmakta. Ayrıca bu açıklamanın yanında Tayland’daki hayvanlara karşı birçok zulüm vakası bulunduğunu açıkladı.

Proje bu yılın Mart ayında başladı. Gerçekleşmesi yaklaşık beş ay aldı. Geliştirici, yelek deneme çalışmaları için topluluklara tanıtılmadan önce çok daha fazla test gerektiğini söylüyor.


Tayland Sokaklarını Akıllı Yeleğe Sahip Köpekler Koruyacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Honda E2-DR prototip afet robotunu tanıttı Yeni Samsung Galaxy S9 Konsepti, Dört Kameralı ve 4K Ekranlı Türkiye yeraltı siber suçlularının tehdidi altında Windows 10 BIOS ayarlarına nasıl girilir? LG G6’nın Yeni Görüntüleri Sızdı Büyük hacimli mutfakların yeni gözdesi: Bulaşık yıkama robotu

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır