Tesla arabaları çok yakında insanlarla konuşabilecek

Ana Sayfa » Gündem » Tesla arabaları çok yakında insanlarla konuşabilecek
Tesla arabaları çok yakında insanlarla konuşabilecek

Tesla arabaları çok yakında insanlarla kazaların yaşanmaması için konuşabilme yeteneği elde edecek.

Elektrikli arabalardaki sorun, motorlarının normal araba motorlarına kıyasla oldukça sessiz çalışma eğiliminde olmasıdır. Bu, özellikle bir kulaklık takan bir yayanın, elektrikli bir aracı arkalarından geldiğini veya başka bir yönden gelirken duymamasına neden olabilir, bu nedenle de kazaya ortam hazırlanmış olacaktır. Ancak Tesla‘nın bu soruna bir çözüm üretmiş gibi gözüküyor.

Tesla arabaları insanlarla nasıl konuşacak?

Tesla’nın CEO’su Elon Musk‘un bir tweet’inde, gelecekte Tesla otomobillerinin yakında insanlarla konuşabileceğini açıkladı. Bu, bir dizi hoparlör aracılığıyla Tesla otomobillerinin etraflarındaki insanlarla, belki de onların arkasında olduklarını bilmelerini sağlamak için konuşabileceği anlamına geliyor. Bu planların sürücülerin dışarıdaki insanlarla doğrudan iletişim kurmasına izin verip vermediğinden veya yalnızca önceden kaydedilmiş seslerle yapılıp yapılmadığından emin değiliz.

Bununla birlikte, AB üzerinde, elektrikli arabaların güvenlik nedeniyle gürültü çıkarması için yasal bir gereklilik haline geldiğine dikkat edilmekte. Bu nedenle Tesla‘nın bunu bu özelliği sunması yakın zamanda görülecek gibi. Geçen yıl, şirket özel hareket sesleri gibi ek ses efektlerinin araçlarına da gelebileceğini ima etti, bu yüzden bu planların bir uzantısı gibi görünüyor.

Bunun, dışarıdaki hoparlörlerin eksikliği nedeniyle eski Tesla otomobilleri için geçerli olacak bir özellik olup olmadığından emin değiliz. Ancak bu özelliğe sahip olanlar için, umarım sadece bir yazılım yükseltmesi olacaktır.


Tesla arabaları çok yakında insanlarla konuşabilecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Swarm’da Türkiye rekor kırarak globalde birinci oldu Cyanogen, Faaliyetlerini Durdurma Kararı Aldı Call of Duty WWII ile Özüne Geri Dönüyor E-Okul Siber Casus Tarafından Ele Geçirilmiş Olabilir Siri’ye Büyük Rakip: Alexa iPhone’larda Kullanıma Sunuldu Instagram akış yenilenemedi hatası çözümü 2019

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır